Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Tylko dwóch siatkarzy zostaje w drużynie z Kielc. Mateusz Grabda nowym trenerem

Tylko dwóch siatkarzy zostaje w drużynie z Kielc. Mateusz Grabda nowym trenerem

Badania i kolacja integracyjna – tak zespół z Kielc rozpoczął niespełna dwumiesięczny okres przygotowawczy do zbliżającego się sezonu 2018/2019. Z poprzedniego składu zostało jedynie dwóch zawodników, natomiast obowiązki pierwszego trenera kielczan będzie pełnił Mateusz Grabda.

Zawodnicy po raz pierwszy spotkali się wczesnym rankiem na badaniach lekarskich w przychodni CenterMed. Następnie zostali gruntownie przebadani przez fizjoterapeutę oraz trenera przygotowania motorycznego, którzy wykonali specjalne testy metodą FMS. – Skontrolowaliśmy mobilność w stawach, siłę i moc mięśni, stabilizację oraz koordynację. Dzięki temu wychwyciliśmy zaburzenia wzorców ruchowych, następnie pracując nad ich poprawą, zmniejszymy ryzyko odniesienia kontuzji, co jest jednym z najważniejszych elementów w obszarze prawidłowego przygotowania motorycznego – powiedział Marek Dzięgiel, który będzie odpowiadał za przygotowanie motoryczne drużyny. Po obowiązkowej diagnostyce wspólnie ze sztabem szkoleniowym i zarządem klubu zawodnicy udali się na integracyjną kolację do Kompleksu Rekreacyjnego „Sielsko na Wygodzie”, położonego w gminie Imielno w pobliżu Kielc. 

We czwartek odbędą się pierwsze jednostki treningowe kieleckiej drużyny, a z uwagi na mistrzostwa świata kobiet w piłce ręcznej rozgrywane w Kielcach siatkarze przez cały sierpień będą trenowali w hali sportowej Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej przy ul. Św. Stanisława Kostki 17. Najważniejszą informacją przed rozpoczynającymi się rozgrywkami jest fakt, że z poprzedniego składu pozostało jedynie dwóch siatkarzy: przyjmujący Jakub Szymański i rozgrywający Piotr Adamski. Obowiązki pierwszego szkoleniowca przejmie natomiast Mateusz Grabda. – Patrzę bardzo optymistycznie w przyszłość. Mamy bardzo młodą drużynę. W zespole są siatkarze, którzy byli głównym ogniwem w drużynach juniorskich czy młodzieżowych reprezentacjach Polski. Przy doborze składu poza aspektami sportowymi decydowały również predyspozycje mentalne, które według mnie są ogromnie istotne, jeśli nie najważniejsze. Będzie to zespół młodych, gniewnych wilków, którzy dostarczą kibicom wielu pozytywnych emocji – powiedział trener. Pełny skład kadry i szczegółowa prezentacja zawodników, którzy zasilą szeregi zespołu, ma nastąpić już niebawem.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: siatkakielce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved