Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dwóch siatkarzy z Ostrołęki przeniesie się do Ślepska Suwałki

Dwóch siatkarzy z Ostrołęki przeniesie się do Ślepska Suwałki

fot. Justyna Kwiatkowska

Z Energi NET Ostrołęka do Ślepska Suwałki przeszli dwaj czołowi zawodnicy finałowego turnieju drugoligowców o awans do I ligi, 23-letni atakujący Patryk Szwaradzki i jego rówieśnik, środkowy Jakub Macyra. Obaj chociaż mieli oferty z innych pierwszoligowych klubów, poszli śladami trenera Mateusza Mielnika, który właśnie z Ostrołęki wrócił do Ślepska.

Cieszę się, że obaj młodzi, ale już mający spore doświadczenie i duże aspiracje siatkarze przeszli ze mną do Ślepska – mówi trener Mateusz Mielnik.Obaj byli mocnymi punktami Ostrołęki w II lidze, i wyróżniającymi się zawodnikami w finałowym turnieju o I ligę. Jestem przekonany, że ich transfer to wzmocnienie Ślepska. W Ostrołęce Patryk i Kuba zrobili duże postępy. Znając ich ambicje, wolę walki, zaangażowanie, jestem pewny, że w Ślepsku rozwiną się jeszcze bardziej. Ich transfery to moim zdaniem wzmocnienie suwalskiej drużyny, której ambicje sięgają gry w PlusLidze – dodał.– Nie ukrywam, ze jednym z głównych powodów było przejście do Suwałk trenera Mateusza Mielnika. Bardzo dobrze nam się współpracowało przez ostanie dwa sezony. Jestem zawodnikiem młodym, który cały czas chce się rozwijać, a w tym klubie, czyli Ślepsku i z tym trenerem – Mateuszem Mielnikiem, będę miał ku temu najlepsze warunki – przyznał Patryk Szwaradzki.

– Ślepsk to czołowy klub I ligi, z ambicjami włączenia się do walki o awans do Plus Ligi. Gdzie zatem, jeżeli nie w ambitnym klubie, w bardzo dobrych warunkach, z bardzo dobrym trenerem może rozwijać swoje umiejętności i nabierać doświadczenia zawodnik, który poznał już smak gry w siatkarskiej ekstraklasie i chce do niej wrócić na długo. Taką szansę widzę w Ślepsku i dlatego tu będę grał – mówił Jakub Macyra.

Umowy ze Ślepskiem podpisali już: atakujący Patryk Szwaradzki, przyjmujący: Jan Lesiuk i Jakub Rohnka, środkowi: Cezary Sapiński i Jakub Macyra, libero: Jakub Krupiński i Paweł Filipowicz, rozgrywający Kacper Gonciarz i trener Mateusz Mielnik.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved