Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dwóch Polaków w drużynie wicemistrza Austrii

Dwóch Polaków w drużynie wicemistrza Austrii

fot. plusliga.pl

Dwóch Polaków zasiliło szeregi wicemistrza Austrii. Od nowego sezonu w barwach SK Posojilnica Aich/Dob z Bleiburga występować będą  Paweł Stysiał i Wiktor Siewierski.

21-letni Paweł Stysiał do austriackiego zespołu trafił z MKS-u Będzin, w którym występował od 2015 roku. Wcześniej libero był też zawodnikiem klubu z Bydgoszczy, z którym zdobył mistrzostwo Polski młodzików w siatkówce plażowej oraz mistrzostwo Polski kadetów. Karierę siatkarską rozpoczynał zaś w Ludowym Zespole Sportowym Gniewko Gniewkowo, był też graczem MSPS-u Inowrocław. 19-letni środkowy Wiktor Siewierski do Austrii przenosi się z MOS-u Wola Warszawa, z którym w poprzednim sezonie wywalczył wicemistrzostwo Polski juniorów.Stysiał i Siewierski nie są pierwszymi Polakami, którzy będą reprezentować barwy Posojilnicy Aich/Dob. Wcześniej w szeregach austriackiego klubu występowali już Wojciech Włodarczyk, Sławomir Zemlik i Stanisław Wawrzyńczyk.

Ekipa z Bleiburga w krajowych rozgrywkach ma na swoim koncie mistrzostwo wywalczone w 2013 roku, sześć tytułów wicemistrzowskich i trzy brązowe krążki. Trzykrotnie też zdobywała srebro w rozgrywkach Ligi Środkowoeuropejskiej MEVZA.

źródło: aich-dob.at, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved