Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dwóch nowych zawodników w Chrobrym Głogów

Dwóch nowych zawodników w Chrobrym Głogów

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Przed swoim pierwszym meczem w Krispol I lidze mężczyzn SPS Chrobry Głogów dokonał wzmocnień. Do zespołu trenera Dominika Walencieja dołączył środkowy Jakub Turski i atakujący Jan Król. Pierwszy mecz głogowian na zapleczu PlusLigi odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 października w Spale.

SPS Chrobry Głogów bardzo późno dowiedział się, że jednak w sezonie 2019/2020 nie wystartuje w II lidze a zagra poziom wyżej. Już w trakcie okresu transferowego do zespołu dołączyli znani z pierwszoligowych parkietów rozgrywający Krzysztof Antosik, przyjmujący Jan Lesiuk czy libero Mateusz Januszewski. Zespół w dwunastoosobowym składzie przygotowywał się do ligowej walki. Podczas okresu przygotowawczego głogowianie sprawdzali swoją formę nie tylko w starciach z drugoligowcami, ale również zespołami I ligi takimi jak Gwardia Wrocław czy APP Krispol Września.Po otrzymaniu możliwości gry w Krispol I lidze włodarze Chrobrego sięgnęli po dwóch nowych zawodników. O miejsce w wyjściowym składzie z atakującym Marcinem Brzezińskim walczyć będzie Jan Król. Czwartym środkowym zespołu został natomiast Jakub Turski.

Jan Król pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Metrze Warszawa. W swojej karierze występował zarówno w PlusLidze jak i na jej zapleczu (mistrz I ligi z 2016 roku z GKS-em Katowice). W ostatnim czasie Król grał poza granicami naszego kraju, dwukrotnie sięgając po mistrzostwo Austrii. Sezon 2018/2019 spędził natomiast w CSA Steaua București.

Jakub Turski to wychowanek Jastrzębskiego Węgla. Wraz z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla zdobył brązowy medal mistrzostw Polski kadetów, złoto Młodej ligi i srebrny medal mistrzostw Polski juniorów. Środkowy w poprzednim sezonie otrzymywał pojedyncze szanse na pojawienie się na boisku podczas spotkań PlusLigi.

Chrobry Głogów w najbliższą sobotę zainauguruje swój udział w I lidze meczem z SMS-em PZPS Spała. Uczniowie SMS-u dotychczas nie wygrali żadnego meczu. Zespół z Głogowa będzie musiał również rozegrać trzy zaległe spotkania z KPS-em Siedlce, Exact Systems Norwidem Częstochowa (zaplanowano na 4 grudnia) i MCKiS-em Jaworzno (zaplanowano na 20 listopada).

Skład zespołu SPS Chrobry Głogów na sezon 2019/2020:
rozgrywający: Krzysztof Antosik, Łukasz Jurkojć
atakujący: Marcin Brzeziński, Jan Król
przyjmujący: Jan Lesiuk, Tomasz Nowak, Antoni Piotrowski, Kacper Bobrowski
środkowi: Hubert Węgrzyn, Mateusz Kucharski, Grzegorz Kokociński, Jakub Turski
libero: Marcin Kobuziński, Mateusz Januszewski

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved