Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Dwóch nowych zawodników Avii Świdnik

Dwóch nowych zawodników Avii Świdnik

fot. Joanna Skólimowska

Drużyna siatkarzy drugoligowej MKS Avia Świdnik pozyskała nowego zawodnika. Został nim Dawid Wiczkowski, grający na pozycji rozgrywającego. Siatkarz ma 23 lata i mierzy 190 cm. Ostatni sezon spędził w pierwszoligowym KPS Siedlce, a wcześniej reprezentował barwy klubów: BAS Białystok, Neobus Raf-Mar Niebylec i AKS V LO Rzeszów.

Dołączyłem do Avii, ponieważ lubię stawiać przed sobą wysokie cele. Takim, z pewnością, jest awans do pierwszej ligi. Świdnik, to dobre miejsce do rozwoju. Klub jest konkretny, poukładany. Chcę z nim wrócić na zaplecze PlusLigi. Cieszę się także, że nadal będę pracował pod okiem trenera Chwastyniaka. Nie ukrywam, że to był jeden z czynników, dla których zdecydowałem się tu przyjść – mówi na stronie klubowej Dawid Wiczkowski.Drugim wzmocnieniem żółto-niebieskich ma być doświadczony środkowy z LUK Politechniki Lublin – Tomasz Kusior. Mierzący 208 cm zawodnik, znany jest przede wszystkim z występów w Resovii Rzeszów, gdzie w sezonie 2008/2009 zdobył srebrny, a w sezonie 2009/2010 brązowy medal PlusLigi. Z tą drużyną zdobył też czwarte miejsce w Final Four Pucharu Challenge. W przeszłości był powoływany do kadry B reprezentacji Polski, najpierw przez trenera Radosława Panasa i Grzegorza Kowala, a potem przez Grzegorza Wagnera.

Avia szuka zawodników również na inne pozycje. Do klubu mają przyjść jeszcze libero oraz przyjmujący. Wkrótce poznamy nazwiska kolejnych siatkarzy, którzy wzmocnią drużynę Witolda Chwastyniaka. Z dotychczasowego składu Avii kontrakty przedłużyli wcześniej: Jakub Guz, Marcin Kurek, Rafał Obermeler i Bartłomiej Żywno.

źródło: Kurier Lubelski, swidnik.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved