Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dwóch nowych przyjmujących w Jastrzębskim Węglu

Dwóch nowych przyjmujących w Jastrzębskim Węglu

fot. CEV

Jastrzębski Węgiel podpisał umowy z dwoma nowymi zawodnikami, obaj to przyjmujący. Pierwszym z nich jest były reprezentant Stanów Zjednoczonych – Scott Touzinsky. Drugi z nowych graczy to Salvador Hidalgo Oliva.

Pierwszym z nich jest były reprezentant Stanów Zjednoczonych Scott Touzinsky. 34-letni Amerykanin jest zawodnikiem niezwykle utytułowanym. Z kadrą narodową USA wywalczył w 2008 roku złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie oraz wygrał Ligę Światową. Natomiast w klubowej siatkówce sięgnął po: mistrzostwo i Puchar Słowenii, mistrzostwo i Superpuchar Turcji, dwukrotnie po mistrzostwo oraz wicemistrzostwo Niemiec, mistrzostwo Portoryko, a w minionym sezonie mistrzostwo ligi chińskiej. W 2015 roku pod wodzą obecnego trenera jastrzębian Marka Lebedewa z drużyną Berlin Recycling Volleys zdobył brązowy medal Ligi Mistrzów.Touzinsky to typowy, a wręcz stereotypowy amerykański gracz. Mam na myśli jego świetną osobowość, waleczny charakter, gotowość do podejmowania wyzwań. Gdziekolwiek nie trafia, zawsze przyciąga sukcesy. Włączając w to mistrzostwo olimpijskie. Znam go doskonale, pracowałem z nim w Berlinie oraz Lenniku. On wpływa na zespół każdego jednego dnia, nie tylko na boisku w trakcie meczu. Z tego powodu jestem bardzo szczęśliwy, że go pozyskaliśmy – podkreśla Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Drugi z nowych graczy to Salvador Hidalgo Oliva. 31-letni siatkarz ma kubańskie oraz niemieckie obywatelstwo. Urodził się w 1985 roku w byłym Związku Radzieckim, a dokładniej w Leningradzie. To prawdziwy siatkarski obieżyświat, który w swojej karierze grywał w: Niemczech, Libanie, Katarze, Turcji, Chinach, Rosji oraz Arabii Saudyjskiej. W sezonie 2009/2010 był wybrany najlepiej punktującym zawodnikiem turnieju finałowego Pucharu Challenge. W swoim siatkarskim CV ma mistrzostwo Libanu oraz Chin.

Hidalgo urodził się w Leningradzie, w czasie kiedy jego rodzice tam studiowali. Od 10 lat mieszka w Niemczech w Berlinie. Jest to gracz fizyczny, dysponujący silnym serwisem oraz atakiem. Cieszę się, że będziemy mogli go zaprezentować szerszej publice w PlusLidze. To gracz emocjonalny, dynamiczny, grający z pasją, a do tego wiecznie uśmiechnięty. Jest mocnym kandydatem na ulubieńca kibiców – uśmiecha się trener Pomarańczowych, który pracował z tym zawodnikiem przez rok w berlińskim klubie.

Uważam, że znaleźliśmy godnych następców dwóch zagranicznych przyjmujących, którzy odeszli z naszego klubu. Co więcej, dorobek i dotychczasowe osiągnięcia naszych nowych graczy stwarzają perspektywę realnego rozwoju drużyny i poprawy wyniku sportowego – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Scott Touzinsky – ur. 22.04.1982 r. w St. Loius. Kluby: AONS Milonas, VC Euphonny Asse Lennik, EA Patras, CAI Teruel, Gigantes de Carolina, ACH Volley Bled, Belediyesi Stambuł, SCC Berlin, Cariduros de Fajardo, SCC Berlin, Fudan University Shanghai. Wzrost: 198 cm, waga: 88 kg. Zasięg w ataku: 344 cm, zasięg w bloku: 330 cm.

Salvador Hidalgo Oliva – ur. 27.12.1985 r. w Leningradzie. Kluby: Netzhoppers KV, Bouchierie Libanon, SCC Berlin, Police Club, Al-Arabi, SCC Berlin, Galatasaray Stambuł, Beijing BAIC MOTOR, Jurga Samotłor Niżniewartowsk, Al Rayyan, Al Nassr, Tianjin Volleyball. Wzrost: 198 cm, waga: 98 kg. Zasięg w ataku: 355 cm, zasięg w bloku: 332 cm.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi przed sezonem 2016/2017

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved