Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dwóch młodych siatkarzy w Norwidzie Częstochowa

Dwóch młodych siatkarzy w Norwidzie Częstochowa

fot. Tomasz Tadrała

Po głośnych pierwszych ruchach transferowych Exact Systems Norwid Częstochowa niemal miesiąc czekał z ogłoszeniem kolejnych nowych zawodników. Do częstochowskiego zespołu dołączyli tym razem młodzi siatkarze. Z SMS-u PZPS Spała przeszli przyjmujący Artur Sługocki oraz środkowy Wiktor Rajsner.

Exact Systems Norwid Częstochowa zakończył ostatni sezon na siódmym miejscu. Częstochowski klub szybko rozpoczął kompletowanie składu. Jako pierwszy do drużyny już 7 maja dołączył rozgrywający Bartosz Zrajkowski. Następnie ogłoszono kolejne nowe nazwiska – przyjmującego Krzysztofa Modzelewskiego, atakującego Arkadiusza Żakietę i libero Kamila Dembca. – Ostatni mecz poprzedniego sezonu był początkiem przygotowań do kolejnego. Wraz ze sztabem przeanalizowaliśmy wszystkie mecze nasze i nie tylko. Zrobiliśmy zestawienie indywidualne i zespołowe wszystkich drużyn, które grały w I lidze. Braliśmy pod uwagę każdą pozycję, każdy element. Przeanalizowaliśmy również naszą grę. Wiedzieliśmy, czego potrzeba, w jakich elementach jesteśmy w czołówce, a w jakich z tyłu i te chcieliśmy poprawić – mówił podczas majowej konferencji prasowej Radosław Panas.Dodatkowo poinformowano, że w zespole pozostali rozgrywający Adrian Kraś, środkowy Łukasz Usowicz, libero Wojciech Druzgała oraz przyjmujący Damian Kogut. Wiele wskazuje na to, że pozostali siatkarze z dotychczasowego składu zagrają w innych drużynach. Nowych pracodawców znaleźli już środkowy Jarosław Mucha (Stal Nysa) oraz były kapitan Norwida, przyjmujący Adam Smolarczyk (AGH Kraków). Skończyć karierę postanowił natomiast atakujący Damian Wdowiak.

Po niemal miesiącu od ostatnich informacji transferowych klub pochwalił się nowymi umowami. Do pierwszoligowca z Częstochowy dołączyło dwóch dziewiętnastoletnich siatkarzy. Obaj ostatni sezon spędzili w SMS-ie PZPS Spała, który nie utrzymał się na zapleczu PlusLigi. Nowymi podopiecznymi trenera Panasa zostali przyjmujący Artur Sługocki oraz środkowy Wiktor Rajsner. Zawodnicy w tym roku ukończyli naukę w SMS-ie. Są reprezentantami Polski w grupach młodzieżowych. Klubem Artura Sługockiego była wcześniej Wifama Łódź, natomiast Wiktora Rajsnera BKS Chemik Bydgoszcz. Środkowy w kwietniu z reprezentacją Polski zajął drugie miejsce w drugiej rundzie kwalifikacji do mistrzostw Europy juniorów. Obecnie reprezentacja przygotowuje się do kolejnego turnieju kwalifikacyjnego, który na przełomie czerwca i lipca rozegrany zostanie w Bełchatowie.

W Exact Systems Norwidzie Częstochowa wciąż pozostaje kilka niewiadomych. Do skompletowania składu trener Radosław Panas potrzebuje jeszcze przyjmującego, atakującego oraz dwóch środkowych.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved