Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Dwie warszawskie drużyny w finale MP młodziczek

Dwie warszawskie drużyny w finale MP młodziczek

fot. vispolska.pl

W sobotę w Dębicy zapadły ważne rozstrzygnięcia w turnieju finałowym mistrzostw Polski młodziczek. Przed południem dokończono rozgrywki grupowe. Po południu w meczu o miejsce 7. lepszy okazał się zespół Wieżycy Stężyca, o miejsce 5. Reda Ciechocino. W wieczornych półfinałach triumfowały Atena Warszawa i MOS Wola Warszawa, które jutro zagrają o złoto.

Ostatnie mecze grupy A przyniosły sporo emocji. W meczu Wieżycy Stężyca z Redą Ciechocino w pierwszym secie po zaciętej końcówce lepsze okazały się zawodniczki tego drugiego klubu. Równie wyrównany był set drugi, tym razem jednak w końcówce lepsze okazały się siatkarki ze Stężycy i o wyniku meczu decydował tie-break. W nim 15:12 triumfowała Wieżyca, która jednak w tabeli ustępowała Redzie… małymi punktami. O tym, czy zespół z Ciechocina zagra w półfinale, decydował ostatni mecz grupowy. W nim niepokonana dotąd Atena Warszawa przegrała w dwóch setach do 19 i 20 z Dwójką Zawiercie. Taki wynik spowodował, że to właśnie zespół z Zawiercia zajął drugie miejsce w grupie i wraz z Ateną wywalczył awans do czołowej czwórki turnieju.Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. A turnieju finałowego młodziczek

W grupie B Legionovia w dwóch krótkich setach pokonała wrocławski Impel i oczekiwała na wynik ostatniego meczu, który mógł dać jej miejsce w półfinale. W nim MOS Wola Warszawa zmierzył się z Energetykiem Poznań. Warszawiankom tylko wygrana dawała miejsce w czołowej czwórce i MOS Wola tego dokonał. Wygrał 2:0 w setach do 22 i 17 i zajął pierwsze miejsce w grupie. Z drugiego miejsca do półfinału awansował Energetyk, który wyprzedził Legionovię… lepszym stosunkiem małych punktów.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. B turnieju finałowego młodziczek

Po południu rozegrano mecze o 7. i o 5. miejsce w turnieju. Wieżyca Stężyca w pierwszym secie uporała się z Impelem Wrocław do 20, ale w drugiej partii wrocławianki się zrewanżowały i wygrały do 22. O wyniku spotkania decydował więc tie-break, w którym lepsze okazały się siatkarki z Pomorza i to one ostatecznie zajęły siódme miejsce w turnieju.

Niezwykle zacięty był pierwszy set spotkania o 5. miejsce pomiędzy Redą Ciechocino i Legionovią. W końcówce minimalnie lepsze okazały się siatkarki Redy, ale Legionovia wygrała drugiego seta do 17, wyrównując wynik meczu. W decydującej partii prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, w końcówce lepsze jednak okazały się siatkarki Redy Ciechocino i zajęły piąte miejsce w mistrzostwach Polski.

Pierwszy mecz półfinałowy pomiędzy Ateną Warszawa i Energetykiem Poznań rozpoczął się od sporego lania, jakie rywalkom sprawiły stołeczne siatkarki. Podopieczne trenera Artura Wójcika wygrały pewnie do 12, jednak w drugiej partii musiały się już trochę bardziej napracować. Ostatecznie jednak wygrały do 22 i zagrają w niedzielnym finale. W drugim meczu półfinałowym MOS Wola Warszawa również wysoko wygrał pierwszego seta, pokonując Dwójkę Zawiercie 25:14. W drugiej partii zawiercianki przez jakiś czas prowadziły, ale końcówka znów należała do siatkarek ze stolicy. MOS Wola wygrał do 23, a spotkanie zakończyło się o godzinie 22:30…

W niedzielnym finale zagrają więc dwie warszawskie drużyny, o złoto mistrzostw Polski Atena rywalizować będzie z MOS-em Wola. W meczu o brązowe medale Energetyk Poznań zmierzy się z Dwójką Zawiercie.

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej turnieju finałowego młodziczek

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved