Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dwie siatkarki odchodzą z DPD Legionovii, ale pozostaną w polskiej lidze

Dwie siatkarki odchodzą z DPD Legionovii, ale pozostaną w polskiej lidze

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Krystalizuje się skład DPD Legionovii na nowy sezon. Kontraktów z klubem nie przedłużyły dwie siatkarki z podstawowego składu. Mowa o przyjmującej Juliette Fidon Lebleu i środkowej Justynie Łukasik. Obie zawodniczki trafiły do DPD Legionovii przed rokiem i w pewnym stylu wywalczyły sobie miejsce w „wyjściowej szóstce” składu Alessandro Chiappiniego.

Zarówno Justynę, jak i Juliette, widzieliśmy w składzie na kolejny sezon – powiedział prezes Konrad Ciejka. – Obie dostały od nas oferty przedłużenia kontraktów na lepszych niż dotąd warunkach, zdecydowały się jednak kontynuować kariery w innych klubach. Pozostaje nam życzyć im powodzenia i finalizować rozmowy z zawodniczkami, które mają zastąpić je w naszej ekipie.Bardzo dziękuję za ten sezon w Legionowie, z wielką przyjemnością grałam każdy mecz dla legionowskich kibiców i będę zawsze ciepło wspominać ich gorący doping – skomentowała Justyna Łukasik. – Reprezentowanie barw DPD Legionovii i każdy wygrany mecz dały mi dużo radości. Do zobaczenia na parkietach TAURON Ligi – dodała.  Według nieoficjalnych informacji pozyskaniem środkowej zainteresowany jest klub z Radomia.

–Jestem bardzo wdzięczna za szansę stania się częścią tej fantastycznej rodziny – przyznała Juliette Fidon-Lebleu. – To był dla mnie naprawdę piękny rok, kiedy byłam częścią tego klubu. Na długo go zapamiętam! Z jednej strony jestem zadowolona z tego, że przede mną zupełnie nowe wyzwania, ale odczuwam również smutek, bo zostawiam za sobą otoczenie, które zdążyłam pokochać. Smuci mnie również sposób, w jaki zakończył się ten sezon. Mam nadzieję, że wszyscy jesteście teraz bezpieczni. Wielkie dzięki dla kibiców, którzy jeździli za nami wszędzie, jesteście niesamowici! Do zobaczenia wkrótce – powiedziała francuska przyjmująca, która od przyszłego sezonu reprezentować będzie prawdopodobnie barwy Developresu Rzeszów.

Zobacz również:
Karuzela transferowa LSK

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved