Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dwie reprezentantki Polski juniorek w Legionovii

Dwie reprezentantki Polski juniorek w Legionovii

fot. legionovia.pl

Trwa budowa składu Legionovii na nowy sezon. Do ekipy trenera Piotra Olenderka dołączyły utalentowane juniorki LTS-u, reprezentantki Polski i aktualne mistrzynie Polski juniorek: przyjmująca Zuzanna Górecka i środkowa Aleksandra Gryka.

Obie zawodniczki to siatkarki wyróżniające się w ostatnich latach na młodzieżowych parkietach. Stanowią ważne filary ekipy reprezentacji Polski juniorek, a w ostatnim czasie obie zostały powołane do seniorskiej kadry przez trenera Jacka Nawrockiego. Obie przeniosą się do Legionowa ze Szczyrku, gdzie uczyły się w Szkole Mistrzostwa Sportowego. – Cieszymy się, że Zuzanna i Aleksandra zdecydowały się na dalszy rozwój właśnie w Legionowie – powiedział członek zarządu Legionovii i prezes LTS-u Konrad Ciejka.Od paru sezonów dały się poznać jako ogromne talenty, lecz przede wszystkim tytani pracy. Obie te zawodniczki wyróżniają się w polskiej siatkówce młodzieżowej i nic dziwnego, że zainteresowały się nimi najsilniejsze polskie kluby. Tym większa jest nasza radość, że obie postawiły na Legionovię!Mierząca 181 cm wzrostu przyjmująca Zuzanna Górecka (2000) pochodzi z Radomia. Na tegorocznych mistrzostwach Polski juniorek (podobnie jak rok wcześniej na mistrzostwach Polski kadetek) została wybrana najbardziej wartościową zawodniczką turnieju, zaś w 2016 była najlepszą przyjmującą MPK. – Dla mnie wybór Legionovii Legionowo jako klubu, w którym rozpocznę swoją seniorską karierę, był czymś naturalnym – mówi Górecka. – Mimo iż pochodzę z Radomia i tam zaczynałam z siatkówką dziecięcą, to jednak czuję się niejako wychowanką Legionovii, gdyż tu rozpoczęłam swoją prawdziwą przygodę z siatkówką młodzieżową. Trenerzy, jak i zarząd klubu tworzą fantastyczną atmosferę oraz stwarzają bardzo dobre warunki do rozwoju sportowego. To z Legionovią zdobyłam już trzy razy mistrzostwo Polski juniorek (i to nie koniec – śmiech) oraz dwa razy mistrzostwo Polski kadetek. Uważam, że do tych sukcesów dołożyłam swoją grą małą cegiełkę. W Legionowie dano mi szansę zaistnieć na ogólnopolskich arenach w rozgrywkach młodzieżowych, za co jestem bardzo wdzięczna. Dlatego w tym kubie chcę rozpocząć profesjonalną przygodę z siatkówką, gdyż tu obdarzono mnie zaufaniem, a ja za to chcę odwdzięczyć się swoją dobrą postawą na treningach oraz meczach. Mam nadzieję, że wyniosę jak najwięcej ze współpracy ze sztabem trenerskim oraz starszymi koleżankami, z którymi będę trenowała i grała. Przykłady kilku starszych koleżanek świadczą, że Legionovia jest bardzo dobrą przepustką do startu i dalszego rozwoju siatkarskiego w największych klubach w Polsce i za granicą. Ja uwielbiam grać dla kibiców, a tych Legionovia ma wspaniałych. Już nie mogę doczekać się chwili, kiedy wspólnie – oni na trybunach, a my na boisku – będziemy razem tworzyć wspaniałe siatkarskie widowiska. Do zobaczenia na Arenie Legionowo!

Środkowa Aleksandra Gryka (2000) mierzy 190 cm wzrostu i pochodzi z Piaseczna. Podobnie jak Górecka często zdobywała nagrody indywidualne: została wybrana najlepszą blokującą mistrzostw Polski juniorek 2018 i mistrzostw Polski kadetek 2017. – Cieszę się, że mogę kontynuować reprezentowanie barw Legionovii. Przyszły sezon będzie pełen wyzwań, ale jestem pewna, że damy z siebie wszystko – powiedziała środkowa.

Legionowską ekipę opuszczają środkowa Klaudia Alagierska i libero Anna Korabiec, które znalazły się w kręgu zainteresowań czołowych polskich klubów.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Liga Siatkówki Kobiet

źródło: legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved