Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dwie porażki Panasonic Panthers na początek play-off

Dwie porażki Panasonic Panthers na początek play-off

Fatalnie dla Michała Kubiaka i jego Panasonic Panthers rozpoczęła się faza play-off w japońskiej V-league. „Pantery” w zarówno sobotnim, jak i niedzielnym meczu nie zdołały wygrać nawet seta. Rywalami były kolejno Toyoda Gosei i Toray Arrows. W obu meczach w pełnym wymiarze wystąpił już kapitan naszej reprezentacji, powracający po kontuzji stawu skokowego.

W sobotnim meczu z Toyoda Gosei podopieczni Hiroyuki Furuty nie byli w stanie w żadnym elemencie nawiązać walki z rywalem. W ekipie przeciwnej brylował Igor Omrcen. Michał Kubiak po przerwie spowodowanej kontuzją na pewno nie pokazał pełni swoich możliwości. Na 22 próby ataku zakończył zaledwie 8, co dało mu niską 36-procentową skuteczność w tym elemencie. Kubiak zanotował także dwa punktowe bloki i jednego asa serwisowego. Zagrywkę odbierał na poziomie 52 proc. (11/21).

Dzień później rywalem Panasonic Panthers był Toray Arrows. W pierwszym secie drużyna Michała Kubiaka praktycznie nie istniała na boisku, natomiast walka rozgorzała od seta drugiego. W nim losy zwycięstwa decydowały się do samego końca, ale ostatecznie górą byli rywale. „Strzały” wygrały także i kolejną odsłonę i tym samym cały mecz. Nieco lepiej w porównaniu do pierwszego meczu, ale i tak mocno przeciętnie spisał się nasz rodak. Kubiak na 30 prób ataku skończył 13 (43 proc. skuteczności), do tego dołożył także punkt blokiem. Kubiak miał za to spore problemy w przyjęciu, zanotował zaledwie 26 proc. skuteczności w tym elemencie (5/19).Toyoda Gosei Trefuerza – Panasonic Panthers 3:0
(25:17, 25:18, 25:16)

Toray Arrows – Panasonic Panthers 3:0
(25:16, 25:23, 25:20)

Obecnie „Pantery” zajmują w tabeli sześciu ekip walczących o półfinał miejsce czwarte miejsce, a kolejny mecz już 25 lutego. Rywalem będzie Sakai Blazers, a na zakończenie walki o półfinał Panasonic Panthers 4 i 5.03 zagrają z JTEKT Stings i Suntory Sunbirds. Sytuacja ekipy Michała Kubiaka jest jednak bardzo trudna i nie może już ona sobie pozwolić na porażkę.

źródło: inf. własna, vleague.or.jp

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved