Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Dwie polskie pary w 1/8 finału w Doha

Dwie polskie pary w 1/8 finału w Doha

Trzy z czterech polskich par występujących w Katara Beach Volleyball Cup 2018 w Doha grały w czwartek rano w pierwszej rundzie pucharowej. Los skojarzył Bartosza Łosiaka i Piotr Kantora z Kacprem Kujawiakiem i Maciejem Rudolem – z bratobójczej walki zwycięsko wyszli ci pierwsi. Prudel i Szałankiewicz przegrali z Holendrami i odpadli z turnieju.

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek wygrywając w środę swoją grupę, zapewnili sobie awans bezpośrednio do 1/8 finału. O awans do tej fazy turnieju walczyć musiały trzy inne polskie pary. Los chciał, że Bartosz Łosiak i Piotr Kantor zmierzyli się ze swoimi rodakami – Kacprem Kujawiakiem i Maciejem Rudolem. Początek meczu należał do tych drugich, Kujawiak i Rudol prowadzili już 10:6, ale przed przerwą techniczną ich przewaga stopniała do jednego punktu. Łosiak i Kantor ostro wzięli się do pracy po przerwie i szybko wyszli na prowadzenie 16:14. Nie oddali już inicjatywy do końca i pewnie wygrali tego seta do 17. W drugiej partii znów na początku niewielką przewagę mieli Kujawiak i Rudol, ale tym razem ich rywale wyszli na prowadzenie już przed przerwą techniczną. Moment przestoju Łosiaka i Kantora został jeszcze wykorzystany przez ich przeciwników, którzy doprowadzili do remisu 16:16, ale końcówka należała zdecydowanie do faworytów. Łosiak i Kantor ponownie wygrali do 17 i to oni zagrają w kolejnej rundzie – ich rywalami będzie łotewska para Plavins/Tocs.

Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz o awans do 1/8 finału walczyli z Alexandrem Brouwerem i Robertem Meeuwsenem z Holandii. Po wyrównanym początku pierwszego seta to rywale zdobyli przewagę i na przerwę techniczną Polacy schodzili z trzema punktami straty. Po powrocie na boisko Prudel i Szałankiewicz szybko jednak doprowadzili do remisu 12:12 i wydawało się, że są w stanie sprawić niespodziankę. Szybko jednak zostali sprowadzeni na ziemię przez Holendrów, Brouwer i Meeuwsen końcówkę rozegrali koncertowo i wygrali seta 21:17. W drugim secie biało-czerwoni starali się dotrzymać kroku rywalom od samego początku, w pewnym momencie jednak pomarańczowi przyspieszyli i na przerwę techniczną schodzili z pięcioma punktami przewagi. Tej straty biało-czerwonym nie udało się już odrobić. Przegrali drugiego seta do 15 i tym samym pożegnali się z turniejem w Doha.