Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dwie Polki w finale Pucharu Włoch

Dwie Polki w finale Pucharu Włoch

W sobotę rozegrano mecze półfinałowe Pucharu Włoch siatkarek. Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie pokonało 3:0 Unet E-Work Busto Arsizio. Z kolei Katarzyna Skorupa i jej Igor Gorgonzola Novara po zaciętej walce wygrał 3:2 z Saguella Team Monza i również awansował do finału. W niedzielę wieczorem dwie polskie rozgrywające staną w meczu finałowym po przeciwnych stronach siatki.

W pierwszym meczu półfinałowym aktualny lider Serie A zmierzył się z czwartym w tabeli Unet E-Work Busto Arsizio. Pierwszy set przebiegł pod dyktando siatkarek z Conegliano, które całkowicie zdominowały wydarzenia na parkiecie. Początek wprawdzie należał do zespołu z Busto Arsizio (8:4), ale potem Imoco przejęło inicjatywę, wypracowało sobie sporą przewagę i wygrało tego seta 25:16. Po wyrównanym początku drugiego seta do głosu doszły siatkarki z Busto Arsizio, w składzie których bardzo dobrze spisywały się Valentina Diouf (21 punktów) oraz Michelle Bartsch (17 punktów). Imoco przegrywało 14:16, potem 19:21, ale w końcówce doprowadziło do remisu 24:24. Ostatnie piłki należały już do zespołu z Conegliano, który wygrał 27:25 i prowadził w całym spotkaniu 2:0.

Podopieczne trenera Marco Mencarellego również w trzeciej partii miały przewagę. Na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:14, a potem nawet 21:16 i wydawało się, że wrócą do gry i przedłużą swoje szanse przynajmniej do czwartego seta. Imoco jednak znów odrobiło straty. Skutecznością imponowały Kimberly Hill (20 punktów) i Samanta Fabris (19 punktów), a Joanna Wołosz poprowadziła swój zespół do wygranej. Imoco po zaciętej i dramatycznej końcówce wygrało 30:28 i całe spotkanie 3:0, awansując tym samym do finału Pucharu Włoch.

Imoco Volley Conegliano – Unet E-Work Busto Arsizio 3:0
(25:16, 27:25, 30:28)

Imoco: Bricio (14), Melandri (4), Danesi (5), Fabris (19), Wołosz (1), Hill (20), De Gennaro (libero) oraz De Kruijf (3), Cella, Nicoletti (2) i Bechis
Unet: Stufi (1), Gennari (9), Orro (1), Diouf (21), Bartsch (17), Berti, Spirito (libero) oraz Wilhite, Negretti i Botezat (2)

O wiele bardziej wyrównany i zacięty był drugi mecz półfinałowy w Bolonii. Pierwszego seta lepiej rozpoczęły siatkarki z Novary, które jednak początkową przewagę (8:5) szybko straciły. W końcówce Saguella Team prowadziła 21:20, ale rywalki doprowadziły do końcówki na przewagi. Igor Gorgonzola wygrał tego seta 27:25, obejmując prowadzenie w całym spotkaniu. W drugiej partii niewielką przewagę miała drużyna z Monzy, ale w końcówce znów została dogoniona przez rywalki. Tym razem jednak podopieczne trenera Luciano Pedulli nie dały wydrzeć sobie wygranej. Triumfowały po końcówce na przewagi 29:27 i wyrównały tym samym stan spotkania. W trzecim secie drużyna Saguella Team prowadziła od początku do końca, pewnie zwyciężając 25:20 i obejmując w meczu prowadzenie 2:1. Doskonale w ofensywie spisywała się Serena Ortolani (28 punktów), która miała wsparcie w Edinie Begic (18) i Helenie Havelkovej (16).

Siatkarkom z Novary w kolejnej partii udało się w końcu zneutralizować Havelkovą. Katarzyna Skorupa i jej koleżanki miały sporą przewagę od samego początku i spokojnie utrzymały ją do końca seta, wygrywając 25:19 i doprowadzając tym samym do tie-breaka. W decydującej partii znów emocje sięgnęły zenitu. Igor Gorgonzola prowadził 5:2, potem 12:9, ale w końcówce zaczął tracić przewagę. Ostatecznie jednak siatkarki z Novary wygrały 15:13 i tym samym zagrają w niedzielnym finale. W zwycięskim zespole wyróżniała się Paola Egonu (25 punktów), a wspomagały ją Celeste Plak (20) oraz Cristina Chirichella (17).

Igor Gorgonzola Novara – Saugella Team Monza 3:2
(27:25, 27:29, 20:25, 25:19, 15:13)

Igor: Plak (20), Gibbemeyer (7), Skorupa (1), Chirichella (17), Piccinini (4), Egonu (35), Sansonna (libero) oraz Vasilantonaki, Enright, Bonifacio i Zannoni
Saguella: Ortolani (28), Dixon (10), Devetag, Begic (18), Hancock (4), Havelkova (16), Arcangeli (libero) oraz Orthmann, Candi (7) i Loda