Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dwie nowe środkowe w Developresie Rzeszów

Dwie nowe środkowe w Developresie Rzeszów

fot. Sylwia Lis

Zuzanna Efimienko-Młotkowska i Gabriela Polańska dołączą w przyszłym sezonie do zespołu brązowego medalisty mistrzostw Polski, Developresu SkyRes Rzeszów. W drużynie pozostaną nadal Kamila Witkowska i Magdalena Hawryła. Wcześniej z Rzeszowa do Legionovii przeniosła się już Maja Tokarska, w zespole zabraknie również w przyszłym sezonie Katarzyny Żabińskiej.

Developres SkyRes Rzeszów ogłosił nazwiska środkowych bloku, które będą reprezentowały zespół brązowego medalisty Ligi Siatkówki Kobiet. Wcześniej z Rzeszowem pożegnała się już Maja Tokarska, która będzie kontynuowała karierę w Legionovii. W przyszłym sezonie w zespole Developresu zabraknie również Katarzyny Żabińskiej.W drużynie, której nowym trenerem będzie Stephane Antiga, pozostaną na kolejny sezon Magdalena Hawryła oraz Kamila Witkowska. Dwie pozostałe środkowe bloku Developres pozyskał z czołowych ekip poprzedniego sezonu. Do Rzeszowa przeniesie się reprezentantka Polski i mistrzyni kraju z ŁKS-em Commercecon Łódź, Zuzanna Efimienko-Młotkowska. Absolwentka SMS-u PZPS Sosnowiec w swojej karierze grała już Impelu Gwardii Wrocław, Spes Volley Conegliano, Atomie Treflu Sopot i Metalleghe Montichiari. Ostatnie dwa sezony spędziła w Łódzkim Klubie Sportowym, z którym zdobyła srebrny i złoty medal mistrzostw Polski.

Do Rzeszowa z Łodzi przeniesie się również wicemistrzyni kraju z Budowlanymi Łódź, Gabriela Polańska. Pochodząca z Rzeszowa siatkarka w drużynie Budowlanych grała od 2014 roku, będąc jej kapitanem. Wcześniej po zakończeniu nauki w SMS PZPS Sosnowiec Polańska (z domu Wojtowicz) występowała w Muszyniance Muszyna, Farmutilu Piła i BKS-ie Bielsko-Biała.Ma na swoim koncie jeden złoty, dwa srebrne i trzy brązowe medale mistrzostw Polski oraz Puchar Polski z 2018 roku.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved