Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dwie nowe siatkarki w zespole z Mielca

Dwie nowe siatkarki w zespole z Mielca

fot. uksjedynka.com

UKS Szóstka Mielec po pierwszym sezonie w I lidze kobiet zbroi się na kolejny. Wiadomo już, że działacze chcąc nawiązać do historii mieleckiej siatkówki zgłosili zespół do rozgrywek I ligi pod nazwą Stal Mielec. Nowymi zawodniczkami Stali w przyszłym sezonie będą rozgrywająca Iwona Zuzel oraz przyjmująca Paulina Głaz.

UKS Szóstka Mielec to klub, który powstał po upadku i bankructwie mieleckiej Stali. Trener Roman Murdza zaczął od szkolenia zdolnej młodzieży, potem awansował z nią do II ligi, a rok temu uzyskał promocję na zaplecze ekstraklasy. Nie był to łatwy sezon dla mielczanek, które utrzymały się w I lidze dopiero po barażach.W przyszłym sezonie mieleccy działacze zgłosili drużynę do rozgrywek pod nazwą „Stal Mielec”. Miejmy nadzieję, że nawiązywać tym będą tylko do dobrej i sportowej historii siatkówki w Mielcu i nie pójdą droga Stali jeśli chodzi o finanse. Wiadomo już, że klub opuszczą po tym sezonie Adrianna Lewandowska, która grać będzie w Jokerze Świecie oraz Agnieszka Cur, która przenosi się do Solnej Wieliczka. Wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów dostały również Agnieszka Wołoszyn, Elżbieta Szymańska, Kaja Daniluk, Aleksandra Krycka, Aleksandra Mich i Marta Matejko.

Mielecki klub ogłosił również pozyskanie dwóch nowych siatkarek. Jedną z nich jest 22-letnia rozgrywająca Iwona Zuzel. Wychowanka GLKS Nadarzyn w wieku juniorskim przeniosła się do Łodzi, gdzie grała w drużynach młodzieżowych Łódzkiego Klubu Sportowego. Ma za sobą występy w Młodej Lidze Kobiet oraz w II lidze w barwach ŁKS II Łódź. Po skończeniu wieku juniorki Zuzel przeniosła się do pierwszoligowej Politechniki Opolskiej, a dwa ostatnie sezony grała na zapleczu ekstraklasy w barwach Energetyka Poznań.

Kolejną nową siatkarką w składzie Stali Mielec będzie 25-letnia przyjmująca Paulina Głaz. Wychowanka Tomasovii Tomaszów Lubelski była w swojej karierze zawodniczką warszawskiej Sparty, Pałacu Bydgoszcz, Developresu Rzeszów i Karpat Krosno. Dwa ostatnie sezony spędziła w pierwszoligowym zespole PWSZ Tarnów.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved