Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dwie nowe siatkarki w Nike Węgrów

Dwie nowe siatkarki w Nike Węgrów

fot. azs.gliwice.pl

Poprzedni sezon zespół Nike Węgrów zakończył na 7. miejscu w I lidze kobiet. Apetyty w Węgrowie z pewnością są większe, dlatego trener Robert Kupisz i pozostali działacze Nike myślą o wzmocnieniach. Z zespołu na pewno odejdą cztery siatkarki, pozyskano już dwie nowe – rozgrywającą Izabelę Soję oraz przyjmującą Klaudię Świstek.

Siatkarki Nike Węgrów po latach spędzonych w II lidze awansowały dwa lata temu ponownie do I ligi kobiet. Pierwszy sezon zakończyły na miejscu szóstym, drugi na miejscu siódmym. W play-off węgrowianki przegrały dwukrotnie z Budowlanymi Toruń i już na początku kwietnia zakończyły sezon.W klubie rozpoczęto budowę nowego zespołu, który tym razem mógłby powalczyć o wyższe lokaty w I lidze. Z zespołu odeszły już cztery siatkarki. Marta Ciesiulewicz przeniosła się do ekstraklasowego MKS-u Dąbrowa Górnicza, z kolei Angelika Szostok znalazła zatrudnienie w drużynie beniaminka I ligi kobiet z Wieliczki. Nowych klubów szukają dla siebie argentyńska środkowa Natali Flaviani oraz Izabela Zackiewicz.

Klub z Węgrowa ogłosił już podpisanie umów z dwiema nowymi zawodniczkami. Pierwszą z nich jest rozgrywająca Izabela Soja, który ostatni sezon spędziła w zespole Silesii Volley Mysłowice. Drużyna ze Śląska w przyszłym sezonie zagra w II lidze, dlatego też mająca spore pierwszoligowe doświadczenie siatkarka rozpoczęła poszukiwania nowego pracodawcy. Druga z nowo pozyskanych zawodniczek również kiedyś grała w Silesii, ale sezon wcześniej. Ostatnim klubem przyjmującej Klaudii Świstek były Karpaty Krosno, z których zawodniczka przenosi się na Podlasie. W najbliższej przyszłości możemy spodziewać się kolejnych nowych siatkarek w Węgrowie.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet przed sezonem 2016/2017

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved