Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dwie męskie i dwie żeńskie drużyny aplikują do gry w najwyższej klasie rozgrywek

Dwie męskie i dwie żeńskie drużyny aplikują do gry w najwyższej klasie rozgrywek

fot. Klaudia Piwowarczyk

W PlusLidze, a także Lidze Siatkówki Kobiet powoli dobiega końca runda zasadnicza, natomiast w I lidze kobiet i mężczyzn znani już są finaliści rozgrywek. Cała czwórka, która walczy o złote medale na zapleczu ekstraklasowych zmagań, złożyła akces do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. – Na ten moment do PLPS-u przyszły aplikacje – jeśli chodzi o ligę męską: AZS-u Częstochowa, a także rzutem na taśmę Lechii Tomaszów Mazowiecki – obu finalistów I ligi mężczyzn. Podobnie wygląda sytuacja wśród finalistek ligi kobiecej – przyznał na antenie magazynu #7strefa rzecznik PLPS-u, Kamil Składowski.

W finale I ligi mężczyzn walczą AZS Częstochowa oraz Lechia Tomaszów Mazowiecki, na razie w dwóch pierwszych spotkaniach lepsi okazali się siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego. Obie drużyny złożyły aplikację o przyjęcie do PlusLigi. W przyszły weekend rozpocznie się natomiast finałowa rywalizacja w I lidze kobiet, gdzie zmierzą się Wisła Warszawa i MKS Kalisz. – Sytuacja już teraz jest bardzo klarowna. Czekamy jeszcze na dokumenty, ale 31 marca o północy mija termin składania aplikacji wśród finalistów zarówno I ligi męskiej, jak i żeńskiej, które mogłyby się starać walczyć w barażu o ekstraklasę. Na ten moment do PLPS-u przyszły aplikacje – jeśli chodzi o ligę męską: AZS-u Częstochowa, a także rzutem na taśmę Lechii Tomaszów Mazowiecki – obu finalistów I ligi mężczyzn. Podobnie wygląda sytuacja wśród finalistek ligi kobiecej. Wisła Warszawa i drużyna z Kalisza też są zainteresowane zweryfikowaniem ich potencjału na przyszły sezon i dopuszczeniem ich do meczów barażowych – zdradził na antenie Polsatu Sport rzecznik PLPS-u, Kamil Składowski.Samo złożenie aplikacji to jednak za mało. Wszystkie cztery drużyny zanim zostaną dopuszczone do barażu, muszą zostać zweryfikowane, czy spełniają wymagania do gry odpowiednio w PlusLidze i Lidze Siatkówki Kobiet. – Weryfikacja musi zakończyć się przed meczami barażowymi, rada nadzorcza PLPS będzie sprawdzała te wszystkie najważniejsze rzeczy, które są potrzebne do tego, by móc występować w PlusLidze i Lidze Siatkówki Kobiet. Najważniejsze punkty to obiekt sportowy, spełniający warunki do grania w najwyższej klasie rozgrywkowej, zabezpieczenia finansowe, które pokazywałoby zdolność finansową drużyny do uczestniczenia w zawodowych rozgrywkach, a także pomysł na pierwszy skład – wyjaśnił Składowski. Z kim ewentualnie zagrają te zespoły w barażach? Zarówno u pań, jak i panów trzeba będzie poczekać do końca rundy zasadniczej.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved