Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dwie gwiazdy polskiej siatkówki zagrają w Ameryce Południowej

Dwie gwiazdy polskiej siatkówki zagrają w Ameryce Południowej

fot. Bogusław Krośkiewicz

Polskie gwiazdy wybrały kluby z Ameryki Południowej. Po raz pierwszy zagrają na tym kontynencie.

Katarzyna Skowrońska-Dolata jest pierwszą polską siatkarką, która zagra w lidze brazylijskiej. „Skowronek” poleciał do Brazylii, by tam kończyć rehabilitację po zerwaniu więzadła kolana. Skowrońska przez ostatnie cztery miesiące leczyła kontuzję w Warszawie. Odniosła ją podczas meczu w lidze włoskiej, będąc zawodniczką Volley Bergamo. Jeszcze nie jest całkiem zdrowa, ale ofert miała sporo. Wybrała Brazylię i od jesieni będzie grać w beniaminku tamtejszej ligi, Hinode Barueri. Do występów w tym klubie namówił Polkę słynny trener Ze Roberto, który pracuje z reprezentacją Brazylii, ale jest też szkoleniowcem Barueri.Umowa jest praktycznie uzgodniona, a to oznacza, że Piotr Gabrych przestanie być jedynym polskim siatkarzem, którzy występował w brazylijskiej lidze (w sezonie 2005/2006). Ze Roberto tworzy nowy zespół, a Skowrońską zna ze wspólnej pracy w lidze tureckiej. W 2010 roku był trenerem Fenerbahce Stambuł. Kilka lat temu chciał sprowadzić Polkę do innego brazylijskiego klubu, Amilu Campinas.

Wówczas się nie zdecydowałam. Teraz Ze Roberto mnie namówił. Jestem mu wdzięczna, że wyciągnął do mnie pomocną dłoń, gdy jeszcze przechodzę rehabilitację. Powiedział, że mogę spokojnie wracać do formy. Nie narzuca mi żadnej presji – mówi „Skowronek”.

Większym obieżyświatem jest Zbigniew Bartman, który według dziennika „Olé” wybrał UPCN Voley Club z argentyńskiego miasta San Juan. To jego siedemnasty klub, ósmy kraj i trzeci kontynent. Niedawno próbował dostać się do ligi koreańskiej, ale ostatecznie z niej zrezygnował. Poprzednio grał w Galatasaray Stambuł.

więcej na Onet.pl

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved