Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Dwie drużyny nie przyjechały na turniej kwalifikacyjny do MŚ U-20

Dwie drużyny nie przyjechały na turniej kwalifikacyjny do MŚ U-20

fot. CEV

Reprezentacje Austrii i Finlandii do lat 20 nie stawiły się na eliminacjach do mistrzostw świata. Oba zespoły zostały przez FIVB ukarane walkowerami (po 0:3), a nieoficjalnym powodem jest… strach po zamachach bombowych w Turcji. Kwalifikacje odbywają się w Ankarze.

Ostatnie incydenty terrorystyczne w Turcji wywołały strach w całej Europie. Jak się okazuje, zamachy bombowe mogą odbić się także na sporcie. W Ankarze zaplanowano pierwszą rundę grupy B europejskich kwalifikacji dla młodych siatkarek do lat 20, zaś do boju miały stanąć reprezentacje Bułgarii, Turcji, Austrii oraz Finlandii.Jak się okazało, dwa ostatnie zespoły… nie stawiły się w stolicy Turcji. Organizacja FIVB została naturalnie zmuszona „wręczyć” obu zespołom walkowery, jednak dochodzenie w sprawie nieoczekiwanej absencji dopiero się rozpoczęło – federacje nie powiadomiły bowiem macierzystej organizacji o tej decyzji. Jedna z wersji mówi wprost o strachu z powodu zamachów bombowych organizowanych w ostatnim czasie w Turcji, które pochłonęły wiele ofiar – aż dwa w ciągu ostatniego tygodnia (Stambuł i Izmir). O tym, który zespół awansuje do kolejnej rundy z pierwszego, a który z drugiego miejsca, zadecyduje mecz w Ankarze pomiędzy Turcją i Bułgarią.

Grupa A od piątku swoje mecze rozgrywać będzie w Rydze. Zagrają w niej reprezentacje Łowy, Niemiec, Chorwacji i Danii. Grupa C rozpoczęła rozgrywki w rumuńskim Ploiesti już w czwartek. W pierwszych meczach Holandia pokonała 3:0 Francję, a Rumunia wygrała 3:1 z Estonią. W grupie D w Portugalii zagrają oprócz gospodyń jeszcze Polki i reprezentacja Belgii. Zwycięzcy grup oraz trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc uzyskają awans do kolejnej rundy kwalifikacji.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved