Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dwaj siatkarze ZAKSY przenoszą się do Włoch

Dwaj siatkarze ZAKSY przenoszą się do Włoch

fot. Klaudia Piwowarczyk

Tylko jeden sezon trwała przygoda Maurice’a Torresa i Marco Falaschiego z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Obaj siatkarze po sezonie przenoszą się do włoskich klubów. Maurice Torres zagra w Kioene Padwa, natomiast Marco Falaschi wzmocni BCC Catellana Grotte.

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle dopiero kilka dni temu zakończyli sezon. W Final Four Ligi Mistrzów nie udało im się zdobyć medalu, chociaż w starciu o brąz toczyli wyrównaną walkę z Sir Colussi Sicoma Perugia. Wcześniej podopieczni Andrei Gardiniego przegrali w finale PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów i mimo wygrania fazy zasadniczej całe rozgrywki zakończyli ze srebrem. Koniec rozgrywek to początek roszad w składzie. Jak donoszą włoskie media, atakujący i rozgrywający kędzierzyńskiego zespołu kolejny sezon spędzą zespołach tamtejszej ligi.Marco Falaschi od 2014 roku grał w PlusLidze. Najpierw dwa sezony spędził w Treflu Gdańsk, następnie występował w GKS-ie Katowice, z którego po roku przeniósł się do ówczesnego mistrza Polski. W ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle był zmiennikiem Benjamina Toniuttiego. Po sezonie Włoch ponownie zmieni środowisko i zagra w BCC Catellana Grotte. Nie będzie to pierwszy raz, kiedy rozgrywający będzie reprezentować barwy tego klubu. Siatkarz grał tam w latach 2010-2013. To z tego klubu przeniósł się najpierw do czarnogórskiej Budvanskiej Rivijery, a następnie do Polski. W czasie jego pobytu poza granicami Włoch zdobył mistrzostwo Czarnogóry, Puchar Polski, Superpuchar Polski (oba z Treflem Gdańsk) i dwukrotnie wicemistrzostwo Polski. W BCC Catellana Grotte wiążą z trzydziestolatkiem duże nadzieje i liczą, że po sezonach spędzonych za granicą będzie zmotywowany do jak najlepszej gry w swojej ojczyźnie.

Włoskie media donoszą również, że podstawowy atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Maurice Torres ma zagrać we Włoszech, a jego nowym klubem ma być Kioene Padwa. Portorykański atakujący tylko na rok opuścił ligę włoską, by zagrać w kędzierzyńskim zespole. Torres w PlusLidze rozegrał 34 mecze, zdobył 524 punkty. Kilkukrotnie był wybierany MVP spotkania. Siatkarz poza PlusLigą ma w swoim CV grę w USA, Francji, Portoryko i Włoszech. Wiele wskazuje na to, że w kolejnym sezonie atakujący będzie reprezentował barwy Kinoe Padwa. Będzie to już piąty klub ligi włoskiej, w którym wystąpi siatkarz z Portoryko.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: legavolley.it, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved