Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Dwaj halowi reprezentanci Polski w Meczu Gwiazd Plaży Gotyku

Dwaj halowi reprezentanci Polski w Meczu Gwiazd Plaży Gotyku

fot. Katarzyna Antczak

Trwa dziewiąta edycja Bella Plaży Gotyku, a toruński turniej to kilkanaście dni rywalizacji w różnych zawodach. Jego zwieńczeniem będzie Grand Prix Polski w siatkówce plażowej. W dniu kończącym zmagania oraz całe wydarzenie mecz finałowy turnieju mężczyzn poprzedzi Mecz Gwiazd, rozgrywany tradycyjnie na głównym boisku. Organizatorzy mają dla kibiców sporą niespodziankę – w wydarzeniu wezmą udział m.in. dwaj obecni reprezentanci Polski.

Mecz Gwiazd Bella Plaży Gotyku to najbardziej wyczekiwane wydarzenie w trakcie całego turnieju. Kibice z Torunia i regionu mają okazję spotkać osobistości siatkarskiego świata, ale i nie tylko. W tym roku Mecz Gwiazd będzie miał bardzo ciekawą i wszechstronną obsadę, a fani siatkówki na Rynku Nowomiejskim będą mogli obserwować rekreacyjne zmagania naprawdę wyśmienitych gości. W dodatku tegoroczny Mecz Gwiazd będzie też okazją do podziękowania za trwającą wiele lat karierę sportową nie jednego, a aż trzech zawodników, świetnie znanych z aren krajowych oraz międzynarodowych.W minionym sezonie halowym kariery sportowe zakończyli Dominik Witczak, Wojciech Jurkiewicz oraz Daniel Pliński i właśnie tych trzech zawodników będzie można zobaczyć na boisku Bella Plaży Gotyku Toruń 2018. Z gotyckim turniejem od początku związany jest pierwszy z nich. Popularny „Pinio” był gościem każdej z ośmiu dotychczasowych edycji. Wojciech Jurkiewicz przez wiele lat związany był z bydgoskim plusligowcem, w którym grał przez dziewięć sezonów. Daniela Plińskiego zna wyśmienicie każdy fan siatkówki. Zawodnik przez wiele lat nie tylko brylował na parkietach halowych i zdobywał medale w polskiej lidze i europejskich pucharach, a także bronił barw narodowych w reprezentacji Polski siatkarzy. Na koncie ma m.in. wicemistrzostwo świata i mistrzostwo Europy. W corocznym Meczu Gwiazd nie może zabraknąć także Edwarda Skorka, który z Bella Plażą Gotyku i z samym Toruniem związany jest już od dawna. Zawsze ciepło przyjmowany przez toruńską publiczność mistrz świata i mistrz olimpijski na stałe wpisał wydarzenie w swój kalendarz, a w tym roku zdążył już odwiedzić gotycki turniej, obserwując zmagania młodzieży. W tym roku Bella Plażę Gotyku odwiedzi także bardzo dobrze znany, mocno związany ze środowiskiem siatkarskim, prezenter radiowy i telewizyjny, Zygmunt Chajzer.

Do ostatniej chwili organizatorzy czekali z ogłoszeniem dwóch uczestników tegorocznego Meczu Gwiazd, których obecność z pewnością przyciągnie rzeszę kibiców polskiej siatkówki. To już pewne, na Rynku Nowomiejskim wystąpią dwaj reprezentanci Polski, Dawid Konarski i Łukasz Kaczmarek. Obu zawodników nie trzeba nikomu przedstawiać. Popularny „Konar” to obecnie jeden z najlepszych atakujących w Europie, mistrz świata z 2014 roku. Na swoim koncie ma trzy złote medale mistrzostw Polski zdobyte z Asseco Resovią Rzeszów i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Ostatni sezon spędził w lidze tureckiej, w klubie Ziraat Banksi Ankara, a w kolejnych rozgrywkach wróci do PlusLigi i zagra w Jastrzębskim Węglu. Łukasz Kaczmarek to wschodząca gwiazda polskiej reprezentacji, od nowego sezonu zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, któremu środowisko plażowe nie jest obce. Warto przypomnieć, że Łukasz Kaczmarek w 2011 roku, wspólnie z Maciejem Kosiakiem, sięgnął po złoto plażowych mistrzostw świata do lat 19. – Nie chcieliśmy informować wszystkich wcześniej, gdyż obowiązki reprezentacyjne naszych gości mogły nie pozwolić im przyjechać na Bella Plażę Gotyku. Otrzymaliśmy jednak potwierdzenie, że zarówno Dawid Konarski, jak i Łukasz Kaczmarek, zawodnicy polskiej kadry siatkarzy, będą u nas gościć. Myślę, że kibice, którzy odwiedzą Bella Plażę Gotyku, będą usatysfakcjonowani – informuje Wojciech Kaczmarek, pomysłodawca i organizator Bella Plaży Gotyku.

17 czerwca 2018 (niedziela)
09:00-11:00 Grand Prix Polski – półfinały mężczyzn
12:00-13:00 Grand Prix Polski – mecz o 3. miejsce
13:00-14:00 Mecz Gwiazd
14:00-15:00 Grand Prix Polski – finał
15:00-16:00 Zakończenie Bella Plaży Gotyku Toruń 2018

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved