Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Dwa zespoły wciąż z kompletem punktów w II lidze kobiet

Dwa zespoły wciąż z kompletem punktów w II lidze kobiet

Spójnia Stargard, Mazovia Warszawa, Polonia Świdnica i Szóstka Mielec to zespoły, które prowadzą w czterech grupach II ligi kobiet po ostatnim weekendzie. Fotel lidera po porażce w Pszczynie straciła Częstochowianka, a w grupie 2 za plecami Mazovii czają się niepokonane zespoły NOSiR-u i Krótkiej Mysiadło.

Największe emocje w 4. kolejce grupy 1 II ligi kobiet budził mecz na szczycie w Kościanie. Niepokonany UKŻPS gościł Spójnię Stargard, która również na swoim koncie miała komplet punktów. Siatkarki Spójni mimo porażki w pierwszym secie pokonały zespół gospodyń 3:1 i teraz już samotnie liderują w tabeli. Potknięcie UKŻPS-u wykorzystał SMS Police, który pokonał 3:1 UKS ZSMS Poznań i wskoczył na drugie miejsce w tabeli. Dla poznanianek była to czwarta porażka z rzędu i zespół ZSMS-u z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy 1. Żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa w Rumi nie miał WTS Włocławek. Podopieczne trenera Marka Zacharka wygrały 3:0 i zrównały się punktami z policzankami i zespołem z Kościana. O punkt mniej ma piąty w tabeli zespół Politechniki Poznańskiej, który w trzech setach pokonał w Elblągu miejscową drużynę Truso. Ze zwycięstwa w niedzielę mogły cieszyć się młode siatkarki z Piły. PTPS II wygrał 3:1 z Czarnymi Słupsk, notując na swoim koncie pierwszą wygraną w tym sezonie.Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy 1 II ligi kobiet

W grupie 2 wciąż niepokonany w rozgrywkach jest zespół stołecznej Mazovii. Tym razem podopieczne trenera Roberta Kupisza wygrały pewnie we własnej hali 3:0 z Łaskovią i z kompletem punktów przewodzą tabeli. Łaskowianki mają na swoim koncie zaledwie jeden punkt po czterech kolejkach i spadły na przedostatnie miejsce. Punkt straty do Mazovii mają NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki i Krótka Mysiadło. Nowodworzanki wygrały 3:1 z Legionovią, ale niewiele brakowało, a młody zespół gości doprowadziłby do tie-breaka. Z kolei Krótka Mysiadło wygrała 3:0 w Węgrowie z Nike i zanotowała czwarte zwycięstwo z rzędu na swoim koncie. Węgrowianki z jednym punktem po czterech meczach zamykają ligową tabelę. W najbardziej wyrównanym i zaciętym meczu tego weekendu Dargfil przegrał w Rawie Mazowieckiej po tie-breaku z Ósemką Siedlce. Podopieczne trenera Krzysztofa Filipowicza prowadziły już 2:0, ale przyjezdne odwróciły losy tego spotkania i zabrały do Siedlec dwa punkty, ciesząc się jednocześnie z pierwszej wygranej w tym sezonie. We własnej hali warszawska Sparta przegrała 0:3 z BAS-em Białystok.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy 2 II ligi kobiet

W grupie 3 znów nastąpiła zmiana lidera, wszystko za sprawą porażki Częstochowianki w Pszczynie. PLKS wygrał z niepokonanym dotąd zespołem z Częstochowy 3:0 i awansował na 7. miejsce w tabeli. Potknięcie lidera wykorzystała Polonia Świdnica, która w Jaworze pokonała w derbach Dolnego Śląska Olimpię i z kompletem wygranych wysunęła się na czoło tabeli. Porażkę Olimpii wykorzystał Sokół Radzionków. Siatkarki ze Śląska wygrały 3:2 z drugim zespołem SMS-u PZPS Szczyrk i wskoczyły na 3. miejsce w tabeli. Uczennice ze Szczyrku zdobyły drugi punkt w tym sezonie, ale wciąż czekają na pierwszą wygraną. Cenne zwycięstwo odniosła Silesia Volley Mysłowice, pokonując we własnej hali Impel II Wrocław 3:1. W takim samym stosunku TKS Tychy wygrał z Sokołem Katowice. Kiepsko cały czas wiedzie się Polonii Łaziska Górne. Tym razem polonistki uległy 1:3 u siebie KPKS-owi Halemba i z zerowym dorobkiem punktowym w pięciu meczach zamykają tabelę grupy 3.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy 3 II ligi kobiet

W grupie 4 nadal dwa zespoły pozostają niepokonane. Na czele tabeli z 11 punktami znajduje się Szóstka Mielec, która wygrała w sobotę w Lublinie z UMCS-em, ale straciła pierwszy punkt w sezonie. Również po tie-breaku wygrała Marba Sędziszów Małopolski, która wciąż traci do mielczanek jeden punkt. Marbie postawiły się młode siatkarki MKS-u II Dąbrowa Górnicza, dla których było to już trzeci przegrany tie-break w tym sezonie. Na trzecie miejsce w tabeli awansował zespół SAN-Pajdy Jarosław po wygranej 3:0 z Tomasovią w Tomaszowie Lubelskim. Dobrze mecz w Nowym Sączu rozpoczął Płomień Sosnowiec, ale po wygranym secie podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego przegrały trzy kolejne i wyjechały z pustymi rękoma. Drugie zwycięstwo w sezonie odniosła Jedynka Siewierz, która w trzech setach pokonała we własnej hali Uniwersytet Rzeszowski. W ten weekend pauzował ostatni w tabeli zespół Pogoni Proszowice.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy 4 II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved