Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Dużo przygotowawczego grania brazylijskich reprezentacji

Dużo przygotowawczego grania brazylijskich reprezentacji

fot. FIVB

Siatkarze i siatkarki reprezentacji Brazylii intensywnie przygotowują się do tegorocznych mistrzostw świata. Obie ekipy wchodzą w okres spotkań towarzyskich i sparingów. Przed męską drużyną trzy mecze z Holandią, natomiast ekipa siatkarek cztery razy zmierzy się z kadrą narodową Stanów Zjednoczonych. W obu „kanarkowych” reprezentacjach doszło do powrotów.Brazylijczycy w wyśmienitych nastrojach przygotowują się do siatkarskiego mundialu, w którym walczyć będą o najwyższe cele. Siatkarze z Kraju Kawy nie ukrywają, że interesuje ich mistrzostwo, dlatego przez półtora miesiąca, podobnie jak ich koleżanki z reprezentacji, ciężko pracują. Przygotowania przebiegają sprawnie i bez większych perturbacji. – Teraz, po tym okresie, nie mam wątpliwości, że dobrze przygotujemy się do mistrzostw świata. Młodsi gracze mieli szansę podczas Ligii Narodów, grali, zdobyli doświadczenie i teraz uczą się wzmacniać, zdobywać coraz więcej pewności siebie i pomagać bardziej doświadczonym zawodnikom – uważa szkoleniowiec Brazylijczyków. – Cieszymy się, że możemy liczyć na doświadczenie niektórych zawodników, takich jak m.in. Lipe, który powraca do zespołu praktycznie w 100% i bardzo nam pomoże – podsumował Renan Dal Zotto.

Do drużyny siatkarek powróciła po przerwie Fernanda Garay.Mogę wnieść do zespołu swój bagaż doświadczeń i energię. Moje serce przyspieszyło, kiedy ponownie pojawiła się możliwość grania w drużynie. To pragnienie jest jeszcze większe, wiedząc, że przed nami mistrzostwa świata – przyznała mistrzyni olimpijska. – Musiałam odpocząć i spędzić więcej czasu z moją rodziną. Ostatnio odbyłam długą rozmowę z Zé Roberto i trener był bardzo pozytywnie nastawiony do mojego powrotu – zdradziła Garay. – Dużo rozmawialiśmy i zawsze prosiłem ją, żeby pozostawiła sobie możliwość powrotu, by nie żegnała się z reprezentacją. Po jakimś czasie postanowiłem z nią porozmawiać. Zadzwoniłem i powiedziałem, że zespół jej potrzebuje i udało się. Bardzo się cieszymy, ponieważ jest dodatkową siłą i mamy nadzieję, że Fernanda może wiele dodać drużynie – wyjaśnił José Roberto Guimarães.

Jako pierwsze do spotkań towarzyskich podejdą Brazylijki. Przed nimi starcia co drugi dzień, które rozgrywane będą od 12 sierpnia. Podopieczni Renana Dal Zotto z reprezentacją Holandii mierzyć się będą także co dwa dni, kolejno 18, 20 i 22 sierpnia.

Brazylijczycy w mistrzostwach świata zagrają w grupie B, w której zmierzą się z Francją, Chinami, Kanadą, Egiptem i Holandią. Natomiast rywalkami Brazylijek w Japonii będą siatkarki z Portoryko, Dominikany, Serbii, Kenii i Kazachstanu.

źródło: cbv.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved