Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Duże zmiany w Solnej Wieliczka

Duże zmiany w Solnej Wieliczka

fot. wtssolna.pl

Do sporych zmian kadrowych dojdzie w 7R Solna Wieliczka. Aż dziesięć siatkarek opuściło szeregi małopolskiego I-ligowca, a klub powoli zaczyna odkrywać karty na nadchodzący sezon.

Przypomnijmy, że 7R Solna Wieliczka z dobrej strony pokazał się w minionych rozgrywkach. Podopieczne Ryszarda Litwina zajęły drugie miejsce w rundzie zasadniczej oraz awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski, w którym musiały uznać wyższość rzeszowskiego Developresu. Gorzej poszło im w play-off, bowiem odpadły już w ćwierćfinale, w którym przegrały z Wisłą Warszawa. Po zakończeniu rozgrywek okazało się, że w zespole zajdą spore zmiany, które zapowiadał prezes klubu na łamach wieliczkacity.pl. – Zdecydowaliśmy się zbudować zespół obniżonym budżetem, natomiast po wyjaśnieniu kwestii sponsora tytularnego będziemy czynić kolejne ruchy na rynku transferowym. Niestety, ale będziemy musieli się pożegnać z większością naszych zawodniczek. Na obecną chwilę mogę powiedzieć, że ze składu 2018/2019 zostaną u nas tylko dwie z nich – wspominał Mariusz Tyrański.Nadal I-ligowca z Wieliczki będzie prowadził Ryszard Litwin, ale będzie musiał on budować drużyne praktycznie od początku. Wszystko dlatego, że z ekipy z Wieliczki odeszło aż dziesięć zawodniczek. Są nimi: Judyta Gawlak, Magdalena Grabka, Patrycja Ząbek, Angelika Wystel, Daria Bąkowska, Karolina Fedorek, Klaudia Wesół, Karolina Szczygieł, Izabela Wisz, Aleksandra Buczek. W drużynie zostały jedynie Julia Skowron i Magdalena Lewińska.

Klub zaczął już także odkrywanie kart przed nowym sezonem. Do Solnej dołączyła Aleksandra Pasznik. To już doświadczona rozgrywająca, która dwa poprzednie sezony spędziła w Enea Energetyku Poznań. Wcześniej broniła barw między innymi drużyn z Bielska-Białej, Muszyny oraz Polic. Dużym atutem mierzącej 183 cm zawodniczki jest gra blokiem, dzięki czemu w minionych rozgrywkach była jedną z najlepiej blokujących siatkarek w I lidze.

Zobacz również
Karuzela transferowa I ligi kobiet na sezon 2019/2020

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved