Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Duże wyzwanie przed Atomem Treflem Sopot

Duże wyzwanie przed Atomem Treflem Sopot

fot. Bogusław Krośkiewicz

W drużynie z Trójmiasta doszło do ogromnych przetasowań. Ze względu na zmniejszone finansowanie klub opuściło aż 11 zawodniczek, które stanowiły o jego sile. Wicemistrzynie Polski znacznie odmłodziły swój skład. Najbardziej doświadczoną zawodniczką będzie 32-letnia środkowa Małgorzata Skorupa.

W sezonie 2015/2016 Atom Trefl Sopot oparty będzie głównie na młodych zawodniczkach. Do drugiej drużyny ubiegłego sezonu dołączyły: Natalia Gajewska, Martyna Łukasik, Daria Szczyrba, Dominika Mras, Beata Mielczarek, Alicja Wójcik, Karolina Bednarek, Anna Bodasińska, Belgijka Karolina Goliat oraz Małgorzata Skorupa.Siostra bliźniaczka Katarzyny Skorupy obecnie wykonuje na treningach pracę indywidualną. Nie oznacza to jednak, że ćwiczenia na początku tego sezonu są dla niej dużo mniej intensywne. Skorupa, mimo że ma 32 lata, jest obecnie najstarszą zawodniczką Atomu Trefla Sopot. Różnica wieku nie przeszkadza jednak w komunikacji z resztą zespołu. – Miałam okazję pracować z młodymi siatkarkami. To fajna współpraca, bo są to bardzo ambitne zawodniczki. Nie oznacza to, że te starsze są leniwe. Rozstrzał doświadczenia jest jednak duży. Młode siatkarki są zaangażowane, a to plus młodości – stwierdza pochodząca z Radomia siatkarka.

Obecnie środkowa trenuje indywidualnie ze względu na przebytą kontuzję. – Wracam po kontuzji, dlatego początkowo trenuję indywidualnie. Liczę na to, że wrócę do pełnego treningu w połowie września. Muszę przyznać, że zaczęłyśmy ostro. Ta praca będzie procentować w sezonie ligowym – wyjaśnia.

Jak ocenia potencjał zespołu, w którym wystąpi w tym sezonie ligowym? – Nie skupiałabym się na konkretnym miejscu. Liga jest powiększona do 14 zespołów. To się bardzo wymieszało. Nasz zespół będzie waleczny. Będziemy chciały robić niespodzianki. Potencjał jest duży, ale doświadczenie z gry w Orlen Lidze niewielkie – kończy zawodniczka.

Pierwszy mecz „Atomówki” rozegrają na wyjeździe 15 października w Bielsku-Białej, gdzie zmierzą się z miejscowym BKS-em.

źródło: atomtrefl.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved