Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Duże osłabienie Włoszek

Duże osłabienie Włoszek

fot. Michał Szymański

Siatkarska reprezentacja Włoch to jeden z murowanych faworytów do tytułu mistrzyń Europy. Podopieczne Davide Mazzantiego zamknęły fazę grupową turnieju z bilansem 4 wygranych i 1 porażki przeciwko Polsce. W składzie na turniej i cały czas przy drużynie znajduje się przyjmująca Lucia Bosetti. Siatkarka będzie w przyszłym sezonie klubową koleżanką Agnieszki Kąkolewskiej i Magdaleny Stysiak w Savino del Bene Scandicci. Nie zagrała jednak jeszcze w turnieju, a na dwa ostatnie spotkania fazy grupowej ubrała koszulkę drugiej libero. W odpowiedzi na liczne zapytania FIPAV (Włoska Federacja Siatkarska) wydał w sobotę komunikat o stanie zdrowia Bosetti.

Siatkarka Lucia Bosetti dochodzi do siebie po urazie barku odniesionym w trakcie trwania turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich rozgrywanym na Katanii. Miał on miejsce w trakcie spotkania z Holandią. Została przebadana zarówno przez sztab medyczny kadry, jak i przez lekarzy wskazanych przez klub, którego siatkarka jest zawodniczką. Rezultatem badań było zielone światło pozwalające na kontynuowanie zaplanowanej aktywności sportowej. Tak więc Lucia rozpoczęła w trakcie zgrupowania w Rzymie program rehabilitacyjny ustalony wspólnie przez sztaby medyczne klubu i kadry, zaplanowany tak by jak najszybciej powróciła do zdrowia.Już w Polsce podczas jednego z pierwszych treningów dolegliwości bólowe Lucii powróciły. Z tego powodu sztab medyczny kadry będzie na bieżąco oceniał możliwość zaangażowania siatkarki w nadchodzące mecze

Włoszki odczuły brak możliwości skorzystania z pomocy Bosetti, zwłaszcza w trakcie spotkania z Polską. Trener Davide Mazzanti zdecydował się na bardzo ofensywny wariant składu. Tak więc przyjmująca Scandicci to najlepiej spisująca się w tym elemencie siatkarka jaką miał mieć do dyspozycji. Zarówno Terry Enweonwu, jak i Silvia Nwakalor oraz Indre Sorokaite są bowiem nominalnymi atakującymi, które jako tako radzą sobie w elemencie przyjęcia. Podczas treningów włoskiej kadry przed spotkaniem z Polską można było zaobserwować, że Bosetti trenuje, ale pracuje wyłącznie w elementach przyjęcia i obrony. Nie atakuje, ani nie zagrywa. Ciężko więc spodziewać się, że jeszcze zobaczymy ją na parkiecie w trakcie mistrzostw, chyba że będzie to naprawdę konieczne.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved