Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Duże oczekiwania przed Developresem Rzeszów

Duże oczekiwania przed Developresem Rzeszów

fot. developres.rzeszow.pl

Siatkarki Developresu Rzeszów po ponad trzech miesiącach przerwy wracają do zajęć. W poniedziałek początek przygotowań do nowego sezonu, w którym wszyscy, począwszy od właściciela, przez działaczy, aż po kibiców, liczą na dobry wynik.

Trener Developresu Rzeszów, Jacek Skrok, nie ukrywał, że z niecierpliwością czeka na rozpoczęcie przygotowań do nowego sezonu w Orlen Lidze. Doświadczony szkoleniowiec poprzeczkę będzie miał zawieszoną wysoko. Działacze po kiepskim drugim z rzędu roku w ekstraklasie zdecydowali kompletnie przebudować kadrę. Klub pozbył się większości zawodniczek. W ich miejsce sprowadził nowe, teoretycznie lepsze i bardziej ograne siatkarki. Na czele z przyjmującą Klaudią Kaczorowską, środkową bloku Katarzyną Mróz czy rozgrywającą Anną Kaczmar. One mają być gwiazdami Developresu w nadchodzącym sezonie. Nowy skład ma zapewnić zdecydowanie lepszy wynik i walczyć o wysokie lokaty. Oczekiwania są na pewno duże. – Zdajemy sobie z tego sprawę – przyznał trener Skrok i dodał. – Liczymy na miejsca 4-6. Chcemy włączyć się w walkę ze wszystkimi drużynami, mieć w głowie walkę o medal. Zrobimy wszystko, by osiągnąć jak najlepszy wynik zapowiedział.Developres do nowego sezonu przygotowywał się będzie ponad dwa miesiące. Rzeszowianki na pierwszych zajęciach stawić mają się 25 lipca. Przygotowania rozpoczną się od badań, w tym m.in. testów wytrzymałościowych w Dębicy. Do 17 sierpnia zespół będzie trenował popołudniami w hali. W planach jest też siłownia. Następnie drużyna, jak przed rokiem, wyjedzie na obóz do Tryńczy. – Pierwszych pięć tygodni będziemy przygotowywać się zarówno pod kątem fizycznym, jak i technicznym. Taktyka będzie później – tłumaczył trener Skrok, który przyznaje, że najważniejsze będzie stworzyć zespół. – Mamy całkowicie nową drużynę. Każda z zawodniczek musi się zaaklimatyzować. Liczę, że będzie zdrowa rywalizacja o wyjściowy skład. Każda z dziewczyn będzie tak samo brana pod uwagę. Przed nikim drogi do pierwszej „szóstki” nie zamykam – podkreślił szkoleniowiec.

Po powrocie z obozu w Tryńczy zespół Developresu rozpocznie kolejny etap przygotowań. W planach są cztery turnieje sparingowe w Wieliczce, Kobyłce, Ostrowcu Świętokrzyskim i Rzeszowie. Niewykluczone, że tydzień przed startem ligi (15 października) rzeszowska drużyna rozegra jeszcze mecz kontrolny.

Cały artykuł Tomasza Błażejowskiego dostępny jest w serwisie sport.pl

źródło: rzeszow.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved