Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dustin Watten nowym libero Czarnych

Dustin Watten nowym libero Czarnych

fot. zimbio.com

Po tym, jak okazało się, że Cerrad Czarni Radom nie przedłużą umowy z Nevenem Majstroviciem, klub poinformował o zakontraktowaniu nowego zawodnika na pozycji libero. Będzie nim Dustin Watten z kadry Stanów Zjednoczonych. Okazało się także, że w Radomiu zabraknie Adama Kowalskiego. Jego miejsce zajmie Piotr Filipowicz.

Neven to super postać. Nie tylko jako zawodnik, ale i człowiek. Przez trzy lata występów w Radomiu wiele drużyna zawdzięcza też Adamowi. Robimy to z ciężkim sercem, ale obu dziękujemy za pełne emocji mecze i zaangażowanie – przyznał Robert Prygiel.Przez najbliższe dwa sezony w barwach szóstej drużyny PlusLigi występować będzie Dustin Watten, libero reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Nowy siatkarz Cerrad Czarnych Radom to kolejny po Davidzie Smicie reprezentant Stanów Zjednoczonych. W 2012 roku występ w Pucharze Panamerykańskim zakończył z tytułem najlepiej broniącego. W ubiegłym roku grał w kadrze USA, która wywalczyła Puchar Świata i kwalifikację olimpijską. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania kolejnego reprezentanta USA. Grający na pozycji libero Dustin Watten w drużynie będzie jednym z bardziej doświadczonych – podkreślił Robert Prygiel tuż po podpisaniu kontraktu.

Dustin Watten w ostatnich latach występował na parkietach ekstraklasy Francji. Swoją sportową przygodę w Europie rozpoczął od Finlandii. Później przeprowadził się Francji. Zaliczył też krótki epizod w lidze brazylijskiej. W minionym sezonie grając natomiast w Ajaccio VB, uznany został na najlepszego libero w lidze Pro A. Świetna dyspozycja zaowocowała kontraktem do AS Cannes, wielokrotnego mistrza kraju.

Rozstrzygnęła się również kwestia drugiego libero. Miejsce Adama Kowalskiego zajmie Piotr Filipowicz. Wychowanek Radomskiego Centrum Siatkarskiego Czarni w ostatnich dwóch sezonach udanie występował w rozgrywkach Młodej Ligi. W sezonie 2015/2016 uznany został za najlepszego zawodnika młodzieżowych rozgrywek.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi przed sezonem 2016/2017

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved