Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dustin Watten już w Radomiu, rozpoczął treningi z drużyną

Dustin Watten już w Radomiu, rozpoczął treningi z drużyną

fot. zimbio.com

Nowy libero Cerrad Czarnych Radom Dustin Watten już w Radomiu. Amerykanin dołączył do kolegów z zespołu Wojskowych. Za sobą ma już też pierwszy trening pod okiem trenera Robert Prygla.

Opóźnienie lotu (awaria systemu) z Los Angeles do Nowego Jorku spowodowało, że podróż Dustina Wattena do Europy wydłużyła się o kilkanaście godzin. Mimo zmęczenia pierwsze godziny w Polsce dla siatkarza były pracowite. Zawodnik pojawił się nawet na treningu w sali III Liceum Ogólnokształcącego im. Dionizego Czachowskiego – czytamy na oficjalnej stronie Czarnych Radom.Jestem podekscytowany przylotem i możliwością gry w Radomiu. Wiem, że polska liga należy do najmocniejszych na świecie, a siatkówka jest jednym z najpopularniejszych sportów. Trafiłem więc we wspaniałe miejsce do uprawiania sportu – przyznał jeszcze przed rozpoczęciem zajęć.

Dustin Watten występować będzie na pozycji libero. Kontrakt w Polsce nie jest jego pierwszym w Europie. Swoją przygodę rozpoczął od Finlandii. Poza epizodem w Brazylii tak naprawdę na Starym Kontynencie przybywa kilka lat. Ostatnio grał we Francji. W minionym sezonie broniąc barw Ajaccio VB, uznany został na najlepszego libero w lidze Pro A. Świetna dyspozycja zaowocowała kontraktem do AS Cannes, wielokrotnego mistrza kraju.

Zawodnik wysokie notowania ma też w USA. Tylko ograniczania kadrowe (w igrzyskach uczestniczy 12, a nie tak jak w imprezach mistrzowskich 14 graczy) spowodowały, że Amerykanina nie ma w reprezentacji olimpijskiej. – Dustina Wattena nie ma w Rio, ale w ostatnich latach i tak może się pochwalić licznymi osiągnięciami. W drużynie z Radomia będzie jednym z bardziej ogranych. Bardzo liczę na jego doświadczenie. Jestem przekonany, że będzie dużym wzmocnieniem naszego młodego zespołu – nie ma wątpliwości Robert Prygiel.

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved