Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dusan Petković: Rok otworzyliśmy dwoma zwycięstwami i musimy to kontynuować

Dusan Petković: Rok otworzyliśmy dwoma zwycięstwami i musimy to kontynuować

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Wywieraliśmy presję na zagrywce i nie dawaliśmy rywalom możliwości, żeby cokolwiek zrobili – mówi Dusan Petković, atakujący PGE Skry po meczu z GKS Katowice, który bełchatowianie wygrali 3:0. – Mamy teraz sporo meczów co trzy dni i na każdy musimy być sfokusowani. Tak naprawdę po zakończeniu jednego spotkania, myślimy już o kolejnym

Gratulacje zwycięstwa. Co możesz powiedzieć po zwycięstwie w Katowicach?Dusan Petković: – Sądzę, że zagraliśmy bardzo dobry mecz. Rozpoczęliśmy go agresywnie, z dobrą energią. Do tego wywieraliśmy presję na zagrywce i nie dawaliśmy rywalom możliwości, żeby cokolwiek zrobili. Trzeba też przyznać, że dobrze przygotowaliśmy się do tego meczu: obejrzeliśmy video, obraliśmy odpowiednią taktykę i byliśmy skupieni na tym meczu.

Również ty zagrałeś bardzo dobre spotkanie.

– Jak zawsze, nie lubię mówić o swoich występach, wolę podkreślić wykonanie całej drużyny, a wyglądaliśmy bardzo dobrze. Jedynie w jednym momencie drugiego seta była nerwowa chwila, kiedy GKS podbijał sporo piłek i dobrze je kończył. Kontynuowaliśmy jednak dobrą grę, mieliśmy siedem skutecznych ataków z rzędu, wygraliśmy partię, a potem cały mecz.

Dobrze rozpoczęliśmy nowy rok, bo zwycięstwo w Katowicach było pierwszym w wykonaniu PGE Skry w PlusLidze w 2020.

– Mamy teraz sporo meczów co trzy dni i na każdy musimy być sfokusowani. Tak naprawdę po zakończeniu jednego spotkania, myślimy już o kolejnym. Rok otworzyliśmy dwoma zwycięstwami i musimy to kontynuować.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved