Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Duety Saad/Błasiak oraz Maluchnik/Tomczyk najlepsze w łódzkiej Plaży Open

Duety Saad/Błasiak oraz Maluchnik/Tomczyk najlepsze w łódzkiej Plaży Open

Zwycięstwem Rafała Maluchnika i Michała Tomczaka oraz Magdaleny Saad i Izabeli Błasiak zakończył się trzeci turniej tegorocznego cyklu Plaża Open. Łódzka Manufaktura już po raz kolejny gościła najlepszych siatkarzy i siatkarki plażowe w kraju. Teraz rywalizacja przenosi się do Rybnika.

W minioną niedzielę zdecydowanie więcej spotkań miały do rozegrania kobiety, które swoje mecze rozpoczęły już o godzinie 9:00. Jako ostatnie z turniejem pożegnały się pary Świstek/Wołoszyn oraz Szałankiewicz/Wiatr, które zajęły miejsce 5/6. W półfinałowych bojach duety Saad/Błasiak oraz Zdon/Biranowska okazały się lepsze odpowiednio od Agnieszki Adamek/Natalii Gruszczyńskiej i Sandry Szychowskiej/Magdaleny Rapacz-Matras. W meczu o najniższy stopień podium popularne „Blaszki” pokonały duet Adamek/Gruszczyńska, z kolei w wielkim finale tegoroczną bardzo wysoką formę potwierdziły Izabela Błasiak i Magdalena Saad, które w trzech setach pokonały Aleksandrę Zdon/Paulinę Biranowską.W turnieju mężczyzn do rozegrania pozostały jedynie dwa najważniejsze spotkania. W meczu o brązowy medal Mateusz Zarankiewicz/Adrian Białecki pokonali Macieja Okrzeję i Jana Prusa. Mecz o złoto to dominacja Rafała Maluchnika/Michała Tomczaka, którzy odprawili z kwitkiem pochodzącego z oddalonego zaledwie 30 km od Łodzi Ozorkowa – Krystiana Pachlińskiego oraz Kamila Warzochę. Ogromne brawa należą się wszystkim parom biorącym udział w turnieju męskim, jednak na szczególną uwagę zasługuje postawa pary Pachlińska/Warzocha, która do turnieju głównego awansowała z czwartkowych kwalifikacji. Po zakończeniu dekoracji swojego zadowolenia z osiągniętego rezultatu nie krył zdobywca trzeciej pozycji Mateusz Zarankiewicz, dla popularnego „Zarana” to największy sukces w tym sezonie. – Bardzo się cieszę, że udało mi się zająć trzecie miejsce w turnieju w łódzkiej Manufakturze. W turniejach Plaży Open biorę udział od dobrych kilku lat i to miasto, to miejsce robi na mnie szczególne wrażenie. Dziękuje organizatorom za to, że możemy grać w tak niecodziennym, ale jednocześnie bardzo ciekawym i intrygującym miejscu jak Manufaktura – powiedział Mateusz Zarankiewicz.

Zawodnik II-ligowego Mickiewicza Kluczbork zwrócił uwagę na cztery transmisje w ogólnopolskiej telewizji TVP Sport. – Dla rozwoju siatkówki plażowej w naszym kraju tak szeroki udział telewizji jest niezbędny. Jestem dumny, że mogliśmy zagrać nie tylko przed naszymi znajomymi, którzy przyjechali do Łodzi, ale także tymi, którzy zostali w domu i za pośrednictwem telewizji czy strony internetowej mogli śledzić cztery fantastyczne mecze – dodał.

Turniej główny kobiet:

miejsca 5-6:
Szychowska/Rapacz-Matras – Świstek/Wołoszyn 2:0 (29:27, 21:18)
Adamek/Gruszczyńska – Szałankiewicz/Wiatr 2:1 (21:17, 18:21, 15:13)

półfinały:
Saad/Błasiak – Szychowska/Rapacz-Matras 2:0 (21:8, 24:22)
Zdon/Biranowska – Adamek/Gruszczyńska 2:0 (21:14, 21:19)

mecz o 3. miejsce:
Szychowska/Rapacz-Matras – Adamek/Gruszczyńska 2:0 (21:17, 21:19)

finał:
Saad/Błasiak – Zdon/Biranowska 2:1 (22:24, 21:18, 15:9)

Turniej główny mężczyzn:

miejsca 5-6:
Pachliński/Warzocha – Wierzbicki/Tkaczuk 2:1 (21:15, 20:22, 15:6)
Prus/Okrzeja – Król/Gregorowicz 2:0 (21:0, 21:0)

półfinał:
Maluchnik/Tomczak – Prus/Okrzeja 2:0 (21:16, 26:24)
Zarankiewicz/Białecki – Pachliński/Warzocha 0:2 (20:22, 18:21)

mecz o 3. miejsce:
Prus/Okrzeja – Zarankiewicz/Białecki 0:2 (14:21, 1:21)

finał:
Maluchnik/Tomczak – Pachliński/Warzocha 2:0 (21:14, 21:17)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved