Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Duet trenerski poprowadzi siatkarki Niemiec w Ankarze

Duet trenerski poprowadzi siatkarki Niemiec w Ankarze

fot. FIVB

Felix Koslowski i Andreas Vollmer poprowadzą żeńską reprezentację Niemiec w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który na początku stycznia odbędzie się w Ankarze. Trenerski duet zastąpi Luciano Pedullę, który został zwolniony z zajmowanej funkcji.

Celowo wybraliśmy trenerów z Bundesligi, ponieważ dysponują wiedzą na temat naszych siatkarek i nie będzie im potrzebny czas na zapoznanie się z drużyną. Zarówno Koslowski i Vollmer to uznani trenerzy na arenie międzynarodowej. Cel jest jasny – chcemy zająć w Ankarze jedno z trzech miejsc premiowanych awansem do igrzysk olimpijskich – twierdzi Ralf Iwan, dyrektor sportowy niemieckiej federacji.

W turnieju kwalifikacyjnym w Ankarze tylko zwycięzca otrzyma bezpośrednią kwalifikację do turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Zespoły z miejsca 2. i 3. otrzymają jeszcze szansę występu w turnieju interkontynentalnym w Japonii. W Ankarze Niemki zagrają w grupie z Holandią, Turcją i Chorwacją. W drugiej grupie rywalizować będą Polki, Włoszki, Belgijki i Rosjanki.31-letni Felix Koslowski od 2013 roku prowadzi zespół Schweriner SC i przez wiele lat był asystentem Giovanniego Guidettiego. Ma być głównym selekcjonerem. 49-letni Andreas Vollmer, który na co dzień prowadzi USC Münster, ma być jego asystentem. Co ciekawe Vollmer w przeszłości, będąc trenerem w Wiesbaden, trenował m.in. Izabelę Śliwę.

źródło: DVV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved