Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > W. Drzyzga: Bez naturalizowanych obcokrajowców włoska siatkówka nie istnieje

W. Drzyzga: Bez naturalizowanych obcokrajowców włoska siatkówka nie istnieje

fot. Katarzyna Antczak

Wielu kibiców siatkarskiej reprezentacji z utęsknieniem czeka na rok 2019, kiedy do biało-czerwonych ma dołączyć Wilfredo Leon. – Leon to zawodnik światowego formatu, ale to nie będzie dotknięcie czarodziejskiej różdżki – skomentował w studiu magazynu #7strefa Łukasz Kadziewicz.

Leon bezapelacyjnie jest jedną z największych gwiazd światowej siatkówki. Wciąż czekamy na jego debiut w reprezentacji Polski, który ma nastąpić w 2019 roku. – Leon to zawodnik światowego formatu. Zaryzykuję stwierdzenie, że to najlepszy siatkarz świata, ale nie jest to zbawiciel naszej dyscypliny. My mamy potencjał ludzki. Zawsze kibicowałem, żeby Leon zagrał w biało-czerwonej koszulce. Czekam na ten moment, ale to nie będzie dotknięcie czarodziejskiej różdżki – powiedział Łukasz Kadziewicz.Pozytywne nastroje związane z nadchodzącym zakończeniem karencji przyjmującego Zenitu Kazań nieco ostudził Wojciech Drzyzga. Jesteśmy po sportowej porażce i musimy to przyjąć na klatę, ale nie mamy spalonej ziemi. U mężczyzn jeszcze niedawno mieliśmy piękne zboże, troszkę słabsze zbiory. Bez Juantoreny i naturalizowanych obcokrajowców włoska siatkówka nie istnieje. Mówi się o pięknej szkole, o najwybitniejszych trenerach. A gdzie są włoscy gracze na boisku? Leon może nam dołożyć brakujący, bardzo ważny, a może najważniejszy element, aby realnie grać o medale. Samochód musimy wyposażyć my, a być może on będzie tym najlepszym kierowcą – podsumował.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved