Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Drużyny LSK rozpoczynają w niedzielę fazę play-off

Drużyny LSK rozpoczynają w niedzielę fazę play-off

fot. Sylwia Lis-Dubiel

W niedzielę zespoły Ligi Siatkówki Kobiet rozpoczną rywalizację w fazie play-off. Najwięcej emocji wzbudzają mecze półfinałowe, w których Chemik Police zmierzy się z Budowlanymi Łódź, a Developres podejmować będzie ŁKS Commercecon. Ciekawie na pewno będzie też w Legionowie, gdzie miejscowy zespół zmierzy się z Pałacem, a stawką będzie uniknięcie barażu z mistrzem I ligi kobiet.

o miejsca 1-4Chemik Police – Grot Budowlani Łódź
niedziela, 15.04, g. 20:00, transmisja TV

Chemik Police to zdecydowany faworyt do mistrzostwa Polski i z tej pozycji policzanki, które wygrały rundę zasadniczą, podejdą do meczów z Budowlanymi Łódź. W obu meczach rundy zasadniczej górą były siatkarki Chemika, jednak przed sezonem mecz o Superpuchar Polski padł łupem łodzianek. Co ciekawe oba zespół zmierzyły się w łódzkiej Atlas Arenie w ostatniej kolejce w środę – górą były policzanki, które wygrały 3:1. – Nie chcieliśmy pokazywać pełnej taktyki, żeby czymś ich też zaskoczyć w tym niedzielnym meczu. Myślę, że tam będzie już trochę więcej szachów – przyznał po meczu trener Budowlanych, Błażej Krzyształowicz.

W niedzielę będzie to spotkanie mistrza Polski z wicemistrzem. W poprzednim sezonie w rywalizacji finałowej policzanki nie dały Budowlanym niemal żadnych szans, ale teraz to już zupełnie inne drużyny. W Chemiku wszyscy przyznają, że zmiana trenera i przyjście Marcelo Abbondanzy odmieniło zespół i pracy jest dużo więcej. Chemik też gra dużo lepiej, a pozyskanie Bereniki Tomsi, która może zagrać zarówno na lewym, jak i na prawym skrzydle, sprawia, że włoski szkoleniowiec w końcu ma pole manewru i może rotować składem bez szkody dla jakości gry.

Kursy LV Bet: Chemik – 1,19; Budowlani – 4,15

W rundzie zasadniczej:
Chemik – Budowlani 3:0
Budowlani – Chemik 1:3

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved