Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Drużyna z Białegostoku sięgnęła po posiłki z I ligi

Drużyna z Białegostoku sięgnęła po posiłki z I ligi

W BAS-ie Białystok zaszło trochę zmian w międzysezonowej przerwie. Przede wszystkim do II-ligowca dołączyli dwaj siatkarze (Radosław Sterna i Tomasz Kuś), którzy w poprzednich rozgrywkach grali na zapleczu PlusLigi. W nadchodzącym sezonie BAS ma ochotę na to, by zamieszać w drugiej grupie II ligi. Już 4 sierpnia wyjedzie na obóz przygotowawczy na Mazury.

W poprzednim sezonie BAS Białystok pokazał się z całkiem dobrej strony, bowiem znalazł się w czwórce drugiej grupy II ligi mężczyzn. Wprawdzie w II rundzie play-off nie sprostał Enerdze Ostrołęka, która dotarła później aż do turnieju finałowego, ale i tak zasygnalizował, że jest solidnym II-ligowcem. W nadchodzących rozgrywkach zamierza jeszcze bardziej zaznaczyć swoją obecność na tym szczeblu rozgrywkowym. W drużynie pozostali między innymi: Cezary Stanisławajtys, Dawid Wiczkowski, Krzysztof Kowalewski, Paweł Gajowczyk i Jan Cylwik. Nie zabraknie w klubie z Białegostoku też nowych twarzy. Zasilą go między innymi Tomasz Kuś (libero) i Radosław Sterna (środkowy), którzy w minionym sezonie z dobrej strony pokazali się w barwach I-ligowego SKS-u Hajnówka. Ponadto z grającego w Młodej Lidze BBTS-u Bielsko-Biała do BAS-u przeniósł się Paweł Stabrawa. W zespole znalazło się również miejsce dla znanego z występów na plaży Marcina Ociepskiego. Z kolei Ostrołękę na Białystok zamienił Michał Głowacki.

Po tych ruchach kadrowych widać, że drużyna z Białegostoku zamierza odgrywać jedną z czołowych ról w drugiej grupie. – Będziemy mieli młody i ambitny zespół, który może powalczyć o najwyższe cele. Mamy w drużynie młodych, ale ogranych już zawodników na parkietach siatkarskich, dlatego uważam, że będziemy mogli napsuć sporo krwi wyżej notowanym rywalom – powiedział Tomasz Kuś, który docenia klasę przeciwników, ale wierzy w swój nowy zespół. – Nasza grupa w tym sezonie będzie bardzo wyrównana, a wiele drużyn będzie walczyło o awans do czołowej czwórki. Na pewno bardzo mocnym rywalem będzie Energa Ostrołęka, która się wzmocniła i będzie jednym z faworytów do awansu do I ligi. Mocna będzie też Legia Warszawa. O naszym zespole na razie nie jest głośno, ale to dobrze. Nie ciąży na nas żadna presja, a dzięki temu będziemy mogli w dobrej i spokojnej atmosferze przygotowywać się do sezonu, w którego trakcie na pewno nie położymy się przed żadnym rywalem. Mam nadzieję, że ten sezon będzie przełomowy dla BAS-u. Liczymy, że uda nam się awansować do turnieju półfinałowego, a później sprawić jeszcze nie jedną niespodziankę – dodał nowy libero białostockiej ekipy, która 4 sierpnia uda się na dwutygodniowy obóz przygotowawczy na Mazury, gdzie będzie ładowała akumulatory na długi II-ligowy sezon 2017/2018.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved