Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Drużyna Bartosza Kurka zmuszona do przeprowadzki

Drużyna Bartosza Kurka zmuszona do przeprowadzki

fot. Klaudia Piwowarczyk

Wielu pozostało zaskoczonych przez wybór nowego klubu Bartosza Kurka. MVP ostatnich mistrzostw świata nadchodzący sezon klubowy spędzi w barwach Vero Volley Monza. Ma już za sobą pierwszy sparing przeciw Modenie w barwach nowego klubu, na którym zaprezentował się bardzo dobrze. Siatkarski świat we Włoszech obiegła dość szokująca informacja. Okazuje się bowiem, że konsorcjum Vero Volley, które jest właścicielem zarówno męskiego Vero Volley Mozna jak i żeńskiego Saugela Team Monza, wynajęło halę PalaCandy telewizji Sky pod produkcję nowego sezonu Xfactora.

Xfactor to jeden z programów typu talent-show. Polskiej odsłony powstały tylko trzy edycje. We Włoszech właśnie powstaje 13. odsłona programu, a poprzednie były nagrywane w Mediolanie w Teatrze Linear Ciak, który został przejęty przez prywatnego właściciela i zamknięty w celu odremontowania. Niedawno telewizja Sky rozpoczęła rozmowy z gminą i zarządcą hali PalaCandy, którym jest konsorcjum Vero Volley. – Rozmowy niedługo się zakończą – przyznała Alessandra Marzari, prezes konsorcjum w rozmowie z mediolańskim wydaniem Corriere della Sera. – Nasz klub liczy ponad 1700 sportowców i kilkanaście drużyn. Pracujemy nad tym, żeby przeprowadzić tą operację w sensowny sposób. W poprzednich latach w remont hali zainwestowaliśmy ponad 700 tysięcy euro. To nie będzie łatwa sytuacja, ale może bardzo pomóc jeśli myślimy o rozwoju naszych klubów – wyjaśniła. Za wynajęcie hali na tak długi okres telewizja Sky zapłaci siatkarskiemu konsorcjum sporą kwotę, aczkolwiek jej wysokość nie została podana do publicznej wiadomości.Na potrzeby programu telewizyjnego hala pozostanie wynajęta i do wyłącznej dyspozycji telewizji Sky i producentów Xfactora przez 80 dni, czyli do 20 grudnia. Nie wiadomo jeszcze do końca jak odbywała się będzie praca sektorów młodzieżowych. Klub robi wszystko, żeby i młodzież i seniorzy mogli trenować w Monzie.
Wszystko wskazuje na to, że tymczasowym domem zespołu Bartosza Kurka stanie się PalaYammamay w Busto Arisizio. Hala ta również znajduje się niedaleko Mediolanu, na co dzień grają w niej siatkarki U-net Ework Busto Arisizio. Do poprzedniego sezonu służyła również jako hala domowa dla Allianz Milano, które grało w niej czekając na koniec opóźniającego się remontu PalaLido.

Drużyna Bartosza Kurka w taki sposób zmuszona będzie rozegrać pięć ligowych spotkań. Będzie to mecz otwarcia sezonu z Allianz Milano, oraz spotkania z Sir Safety Conad Perugia, Consarem Ravenna, Leo Shoes Modena i Globo Banca Popolare del Frusinate Sora. Halą dla żeńskiego zespołu Saugella Team Monza najprawdopodobniej stanie się albo PalaLido, albo obiekt w Cinsisello Balsamo.

źródło: Corriere della Sera Milano

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved