Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Drugoligowy Płomień silniejszy od reprezentacji Kamerunu

Drugoligowy Płomień silniejszy od reprezentacji Kamerunu

W przerwie świątecznej II ligi kobiet ekipa Płomienia Sosnowiec miała okazję podejmować we własnej hali reprezentację Kamerunu. Egzotyczne rywalki nie sprawiły drugoligowcowi dużych problemów, a czterosetowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem polskiej drużyny 3:1. To nie był jedyny mecz siatkarek z Kamerunu w naszym kraju.

W drugiej lidze siatkarek trwa przerwa, a Płomień Sosnowiec po kolejne punkty w rozgrywkach wybiegnie 4 stycznia. Obecnie drużyna z Zagłębia jest liderem w tabeli grupy czwartej ze znaczną przewagą nad drugą Pogonią Proszowice. Mimo to zespół trenera Zabielnego nie spoczywa na laurach i przygotowuje się do kolejnych spotkań ligowych, przed nim bowiem walka o I ligę. Dlatego też Płomień wykorzystał szansę na spotkanie sprawdzające, mierząc się w sobotę w Milowicach z reprezentacją kameruńskich siatkarek. – Dla nas to fajne przetarcie przed kolejnym meczem ligowym. Sparing zagramy na tydzień przed kolejną noworoczną, kiedy to przyjeżdża do nas Wisła Kraków – mówił przed sparingiem Krzysztof Zabielny, trener sosnowieckiej drużyny.

Otwarcie meczu należało do miejscowych, które wygrały partię premierową. Kolejna padła łupem ekipy gości, ale wyrównanie na 1:1 w setach to było wszystko na co stać było reprezentantki Kamerunu. Mimo że na boisku toczył się momentami naprawdę zacięty bój i było sporo emocji, to jednak polski drugoligowiec był tego dnia drużyną lepszą.

Mistrz Afryki przebywa w Polsce na zgrupowaniu i już teraz przygotowuje się do igrzysk olimpijskich w Tokio, a mecz z Płomieniem był pierwszym z zaplanowanych w naszym kraju. W niedzielę i poniedziałek reprezentantki Kamerunu zagrają z Developresem Rzeszów. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Dębicy, drugi już w hali na Podpromiu w Rzeszowie.

Płomień Sosnowiec – Kamerun 3:1