Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Drugoligowiec z Bielawy już w komplecie

Drugoligowiec z Bielawy już w komplecie

Spore zmiany kadrowe zaszły w Bielawiance Bester Bielawa. W zespole zostało tylko pięciu zawodników, do drużyny doszło trzech juniorów. Przygotowania do sezonu podopieczni Marcina Jarosza zaczną w połowie sierpnia. W planach mają trzy turnieje towarzyskie.  

W międzysezonowej przerwie w Bielawiance Bielawa doszło do sporych przetasowań kadrowych. Kontrakty zostały przedłużone tylko z pięcioma zawodnikami, którzy reprezentowali drużynę prowadzoną przez Marcina Jarosza w poprzednich rozgrywkach. wśród nich są: Tomasz Jajor (środkowy), Karol Andrzejewski (rozgrywający), Patryk Pruchniewski (atakujący), Maciej Byczek (libero), Piotr Borkowski (przyjmujący).  Działacze Bielawianki zdecydowali się na ściągnięcie zawodników z innych drugoligowych klubów. I tak z Juve Głuchołazy do Bielawy przenieśli się: Grzegorz Pajda (środkowy) oraz Krzysztof Mazur (przyjmujący), a z BTS-u Bolesławiec – Tomasz Wierzbicki (przyjmujący), a także Rafał Wójtowicz (atakujący). Sporym wzmocnieniem powinno być pozyskanie doświadczonego środkowego, Pawła Olszewskiego, który przez kilka sezonów bronił barw ekipy z Wałbrzycha. Ponadto w Bielawie znalazło się miejsce dla Grzegorza Jacznika, który grał ostatnio w AZS Politechnice Opolskiej. Skład zespołu mają uzupełnić trzej juniorzy, czyli Daniel Błauciak, Miłosz Oporski oraz Jonasz Protaziuk.     Zanosi się więc na to, że trener Bielawianki od nowa będzie musiał budować skład drużyny, w której doszło do licznych zmian. – Taka jest rola trenera. Od początku będę musiał układać puzzle w drużynie, aczkolwiek ja bardzo lubie, kiedy skład się zmienia, kiedy mam inny zespół do dyspozycji i nowe wyzwania. Na pewno czeka nas sporo pracy, żeby zgrać się na boisku – powiedział Marcin Jarosz, według którego w nadchodzących rozgrywkach Bielawianka będzie miała szerszy skład, ale nie wiadomo jak przełoży się to na wyniki zespołu, bowiem przeciwnicy również nie próżnowali i dokonali wzmocnień. – Będziemy mieli szerszą ławkę niż w poprzednim sezonie. Zespół będzie mocniejszy. Natomiast inne drużyny też się nie osłabiły, a wręcz przeciwnie – dokonały wzmocnień. Myślę, że nadchodzące rozgrywki będą takimi, że każdy z każdym będzie mógł wygrać – dodał szkoleniowiec zespołu z Bielawy.

Przygotowania do sezonu Bielawianka zacznie 19 sierpnia. Wszystkie treningi będą odbywały się na miejscowych obiektach. – Niestety, nie stać nas na wyjazdy poza Bielawę, także przygotowania będą odbywały się na miejscu. Przez pierwsze dwa tygodnie trenować będziemy codziennie, a później wejdziemy w tryb sezonowy. Obowiązki zawodowe nie pozwalają nam na to, żeby dojeżdżać do Bielawy pięć razy w tygodniu, dlatego trenowali będziemy trzy razy w tygodniu – podkreślił szkoleniowiec drużyny z Bielawy, która na początku września uda się do Zielonej Góry, gdzie weźmie udział w Turnieju Winobraniowym. Następnie sama będzie gospodarzem jednodniowego turnieju, a na finiszu przygotowań swoją formę sprawdzi w turnieju rozgrywanym w Żaganiu. – Grania musi być zdecydowanie więcej niż w poprzednim sezonie, ponieważ skład został bardzo mocno zmieniony – zakończył Marcin Jarosz.

 skład Bielawianki Bester Bielawa na sezon 2019:2020:
rozgrywający: Karol Andrzejewski, Grzegorz Jacznik
atakujący: Patryk Pruchniewski, Rafał Wójtowicz
Przyjmujący: Piotr Borkowski, Krzysztof Mazur, Tomasz Wierzbicki, Miłosz Oporski, Jonasz Protaziuk 
środkowi: Paweł Olszewski, Tomasz Jajor, Grzegorz Pajda, Daniel Błauciak 
libero: Maciej Byczek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved