Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W drugim sparingu Trefla z Indykpolem AZS remis

W drugim sparingu Trefla z Indykpolem AZS remis

Reprezentacja Polski walczy o mistrzostwo Europy, a plusligowe kluby rozgrywają sparingi. W piątek i sobotę w Rypinie swoją formę sprawdzały Trefl Gdańsk i Indykpol AZS Olsztyn. W pierwszym meczu padł wynik 4:1 dla olsztynian, a w drugim remis 2:2.

 Trener Paolo Montagnani w sobotnim sparingu desygnował do gry taki sam skład, jak dzień wcześniej. Pierwsze akcje były wyrównane. Na ataki Mateusza Poręby, goście odpowiadali uderzeniami Mateusza Janikowskiego. Gdy asem serwisowym podpisał się Bartosz Filipiak, Trefl objął prowadzenie 5:4. Obie ekipy szły łeb w łeb, a skuteczny blok pary Sokołowski – Poręba, spowodował objęcie prowadzenia przez akademików 11:10. Ekipy często wymieniały się na prowadzeniu, a ostatecznie premierowa partia zakończyła się zwycięstwem Indykpolu AZS 25:22.

Od początku drugiej partii na parkiecie przeważała ekipa ze stolicy Warmii i Mazur. Dobra gra w ataku Wojciecha Żalińskiego czy Remigiusza Kapicy, pozwoliła olsztynianom na wypracowanie kilku punktów przewagi (10:7). Trefl próbował odrabiać straty w postaci Janikowskiego bądź Mordyla, ale to było za mało, na dobrze dysponowaną tego dnia ekipę akademików. Mając sporą przewagą (15:8), włoski szkoleniowiec Indykpolu AZS postanowił dokonać kilku zmian, wprowadzając na boisko m.in. Tomasza Kowalskiego. Gdy asem popisał się Kapica, AZS prowadził 17:13 i nie oddał prowadzenia, zwyciężając 25:17.

W trzecim i czwartym secie obserwowaliśmy tzw. dorzutki. Każdy zespół oddawał po trzy zagrywki pod rząd, a gdy jedna z nich została zaserwowana w aut bądź siatkę, trener drużyny serwującej „dorzucał” piłkę na drugą stronę, aby można było rozegrać akcje. Trener Montagnani desygnował do gry m.in. Jakuba Zabłockiego, Oliwiera Kubackiego, Wojciecha Sobalę, Tomasza Kowalskiego czy Wiktora Janiszewskiego. Trzecia i czwarta partia została wygrana przez Trefla – 25:12 i 25:10. Całe spotkanie zakończyło się remisem 2:2

Kolejnym sprawdzianem dla siatkarzy Indykpolu AZS będzie towarzyski turniej w Gostycynie, który odbędzie się w dniach 28-29 września. Udział w nim wezmą: BKS Visła Bydgoszcz (gospodarz), Trefl Gdańsk i niemiecki Netzhoppers KW.

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 2:2
(25:22,25:17,12:25,10:25)
Składy zespołów:
Indykpol AZS: Woicki, Żaliński, Sokołowski, Pietraszko, Poręba, Kapica, Żurek (libero) oraz Mika, Kowalski, Janiszewski, Kubacki, Sobala, Zabłocki (libero)
Trefl: Halaba, Janusz, Janikowski, Mordyl, Grzyb, Filipiak, Weber (libero) oraz Jakubiszak, Kozub

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved