Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W drugim sparingu Trefla i AZS-u górą gdańszczanie

W drugim sparingu Trefla i AZS-u górą gdańszczanie

fot. Anna Wojnowska

Wygraną 3:1 z Indykpolem AZS-em Olsztyn siatkarze Trefla Gdańsk zakończyli cykl sparingów przed sezonem 2019/2020. Ostatnie mecze kontrolne odbywały się w Cedrach Wielkich, nieopodal Gdańska. Pierwsze z dwóch spotkań padło łupem olsztynian, ale w piątek starcie należało już do gdańszczan.

W piątek, w wypełnionej po brzegi hali w Cedrach Wielkich, to gdańszczanie rozpoczęli mecz od zwycięskiego seta (25:18). I choć w kolejnej odsłonie lepsi byli goście, a w trzeciej partii AZS Olsztyn miał już piłkę setową (25:24) Trefl zachował zimną krew i rozstrzygnął tę partię na przewagi na swoją korzyść, by w ostatniej odsłonie utrzymywać bezpieczną przewagę (25:18). W piątkowym starciu po stronie gdańszczan najczęściej punktował Kewin Sasak. Bardzo dobrze funkcjonował też gdański blok – 12 punktów kontra 4 „oczka” olsztynian zdobyte tym elementem gry. Aż cztery z punktowych bloków należały do Bartłomieja Mordyla, a trzy do Wojciecha Grzyba. W tym meczu kontrolnym, włoski szkoleniowiec Indykpolu AZS nie dokonał zmian w wyjściowym składzie. Najczęściej w tej ekipie punktował duet Żaliński/Hadrava.Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 1:3
(18:25,25:21,25:27,18:25)

Składy zespołów:
AZS: Woicki, Poręba (8), Seyed (7), Andringa (7), Żaliński (11), Hadrava (11), Żurek (libero) oraz Kapica (6), Kowalski, Pietraszko (5), Klocubar (3), Mika, Sokołowski (3), Zabłocki (libero)
Trefl: Janusz, Grzyb (4), Crer (5), Schott (4), Halaba (9), Filipak (4), Olenderek (libero) oraz Kozub (1), Jakubiszak (9), Sasak (11), Janikowski (6), Urbanowicz (6), Mordyl (5), Majcherski (libero)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved