Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > W drugim sparingu lepsze Czeszki

W drugim sparingu lepsze Czeszki

fot. Łukasz Krzywański

Reprezentacja Polski siatkarek w ramach przygotowań do wrześniowych mistrzostw Europy udała się do Czech na dwa sparingi z tamtejszą kadrą. W pierwszym meczu górą były Polki, jednak w piątek lepsze okazały się już Czeszki, zwyciężając 3:1. Polki ciężko trenują przed europejskim czempionatem, zaś Czeszki szykują się także do kolejnej rundy kwalifikacji do mistrzostw świata.

W piątek trenerzy obu reprezentacji umówili się na rozegranie czterech setów. – Oba zespoły bardzo dobrze się znają. W tym roku często się spotykały. Jesteśmy na innym etapie przygotowań niż nasze rywalki. My ciężko pracujemy, one niebawem zagrają w dalszej części eliminacji mistrzostw świata. Zadaniem dwóch sparingów w Brnie było przećwiczenie niektórych ustawień – powiedział trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki.Polska drużyna wróci z Brna do Szczyrku, gdzie w sobotę będzie jeszcze miała trening. Potem zawodniczki otrzymają dwa dni wolnego. 25 i 26 sierpnia w Szczyrku polskie siatkarki rozegrają sparingi w Szczyrku. W fazie grupowej ME rywalkami Polek będą Niemki, Węgierki i Azerki. Czeszki walkę o mundial rozpoczną już 22.08, ich rywalkami będą Słowenki, Bułgarki, Holenderki, Greczynki i Belgijki.

Polska – Czechy 1:3
(18:25, 20:25, 19:25, 25:19)

Polska: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko, Oliwia Różański, Martyna Grajber, Malwina Smarzek, Agata Witkowska (libero) oraz Maja Tokarska, Natalia Murek, Klaudia Alagierska, Martyna Łukasik, Monika Bociek i Marlena Pleśnierowicz

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved