Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > W drugim meczu Polska – Belgia 3:0

W drugim meczu Polska – Belgia 3:0

W Legionowie reprezentacja Polski seniorek po raz drugi okazała się lepsza od zespołu Belgii. Polki tym razem wygrały spotkanie 3:0, a w dodatkowym czwartym secie triumfowały Belgijki. Już od wtorku biało-czerwone w Warszawie walczyć będą o awans do mistrzostw świata siatkarek.

Ostatni sprawdzian przed eliminacjami do przyszłorocznych mistrzostw świata wypadł obiecująco dla podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego.  Biało-czerwone mogły liczyć na wysoką skuteczność skrzydłowych, Natalii Mędrzyk oraz Malwiny Smarzek, a rywalki nie mogły sobie poradzić z zagrywkami Polek, w tym elemencie brylowała zwłaszcza Joanna Wołosz. Pomimo tego, że na pierwszej i drugiej przerwie technicznej przewaga gospodyń wynosiła zaledwie punkt, to punktowa zagrywka Martyny Grajber wystarczyła, by przechylić szalę zwycięstwa w premierowej odsłonie na korzyść biało-czerwonych (25:23).

Druga część spotkania przebiegała pod dyktando Polek, które blokiem wywierały presję na rywalkach. Pojawiały się jednak również proste błędy czy nieporozumienia, które niewątpliwie będą dobrym materiałem szkoleniowym dla sztabu szkoleniowego. Zagrywka oraz równomierny rozkład ataku i odciążenie nieco Bereniki Tomsi były kluczem do spokojnego prowadzenia gry przez biało-czerwone. Wiele piłek do ataku dostawała Lise van Hecke, ale Polki znalazły także sposób, by zatrzymać liderkę żółtych tygrysic (25:19).

W trzecim secie to Belgijki rozpoczęły od prowadzenia (8:6). Z biegiem czasu jednak biało-czerwone przejmowały inicjatywę, wygrywając długie wymiany. Dobrą zmianę zanotowała Zuzanna Efimienko, ale wynik cały czas oscylował w okolicach remisu (20:21). Końcówka po raz kolejny należała do Polek, które ograniczyły liczbę błędów własnych, co zadecydowało o tym, że cały mecz zakończył się wynikiem 3:0 (25:22).

Rozegrano jeszcze dodatkowego czwartego seta, w którym okazję do debiutu w biało-czerwonej koszulce miały Klaudia Alagierska oraz Roksana Brzóska. Tym razem podopieczne Gerta Vande Broeka podjęły więcej ryzyka w polu zagrywki i pomimo tego, że Polki ambitnie walczyły w obronie, nie były często w stanie wyprowadzić wzorcowo akcji i atakowały z sytuacyjnych piłek. W efekcie tę dodatkową partię wygrały Belgijki (22:25).

Polska – Belgia 3:0
(25:23, 25:19, 25:22)
dodatkowy set: 22:25

Polska: Wołosz, Smarzek, Kąkolewska, Tomsia, Polańska, Mędrzyk, Witkowska (libero) oraz Polak, Grajber, Efimienko, Brzóska, Alagierska, Bociek i Pleśnierowicz
Belgia: Biebauw, Leys, Heyrman, van Hecke, Herbots, Aelbrecht, Courtois (libero) oraz van Gestel, Strumiło i van Sas