Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Drugie zwycięstwo młodych Polek w mistrzostwach EEVZA

Drugie zwycięstwo młodych Polek w mistrzostwach EEVZA

fot. pzps.pl

Reprezentacja Polski odniosła drugie zwycięstwo w rozgrywanych w Olecku mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA) minikadetek z rocznika 2004 i młodszych. Po czwartkowym zwycięstwie 3:0 nad Estonią dziś podopieczne trenera Andrzeja Krowiaka pokonały Litwę 3:0.

Litwinki tylko na początku każdej partii próbowały dotrzymać kroku biało-czerwonym. Następnie w miarę upływu czasu przewaga polskiego zespołu stawała się wyraźna. Na starcie pierwszego seta rywalki nawet objęły prowadzenie. Polska szybko wyrównała i równie szybko uzyskała wyraźną przewagę.Gospodynie mistrzostw EEVZA były lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Mocnym elementem, szczególnie w pierwszym i drugim secie, była zagrywka. Mecz zakończyła asem Lenik. – W porównaniu z meczem z Estonią dzisiaj było widać w naszej grze większą pewność siebie – mówił tuż po spotkaniu trener reprezentacji Polski Andrzej Krowiak. – Graliśmy już swoje warianty, wychodziły raz lepiej, a raz gorzej, ale cieszyła swoboda poczynań na boisku.

Pierwszy rywal biało-czerwonych Estonia pokonała Białoruś 3:0. – Okazuje się, że ta Estonia nie jest taka słaba i wyraźnie celuje w czołową czwórkę turnieju. Tym bardziej doceniamy czwartkowe zwycięstwo. Na naszych zgrupowaniach z każdym dniem zawodniczki podnosiły swoje umiejętności. Liczę, że tak będzie na tych mistrzostwach. W pierwszym i drugim secie meczu z Litwą nasza zagrywka była praktycznie bezbłędna. W trzecim trochę zepsuliśmy serwisów. Swoim zawodniczkom tłumaczę, żeby starały się zachować koncentrację nawet po bardzo łatwych zwycięstwach w jednym czy dwóch setach – podkreślił Andrzej Krowiak.

Polska – Litwa 3:0
(25:14, 25:12, 25:14)

Składy zespołów:
Polska: Janicka, Łagida, Stambrowska, Filip, Chorąża, Bartczak, Matysiak (libero) Lenik, Staniszewska, Gołębiowska i Bandurska
Litwa: Aurelija Zelvetyte, Danilovaite, Rauluseviciute, Armaityte, Emilija Zelvyte, Oblieniute, Kniazevaite (libero) oraz Michneviciute (libero), Mingailaite, Kulikian, Baseviciute, Jatkonyte i Jurgelenaite

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved