Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Drugi wygrany sparing częstochowian

Drugi wygrany sparing częstochowian

fot. Łukasz Kardynał

Siatkarze AZS-u Częstochowa mają za sobą drugi sparing. W środę pokonali 3:1 pierwszoligowy AGH Kraków. W sobotę AZS wyjedzie do Kępna, gdzie w pokazowym meczu zagra z PGE Skrą Bełchatów. Tydzień później wystąpi w Murowanej Goślinie, w Memoriale Arkadiusza Gołasia.

Serię gier kontrolnych akademicy rozpoczęli w ubiegłym tygodniu, kiedy zmierzyli się z Effectorem Kielce (wygrana 3:1). Teraz rywalem drużyny prowadzonej przez Michała Bąkiewicza był AGH Kraków. AZS wygrał trzy pierwsze sety i zaprezentował w nich niezłą grę. Trener sprawdził dwie szóstki. W pierwszej, która spędziła na boisku dwa sety, znaleźli się: Tomasz Kowalski, Stanisław Wawrzyńczyk, Bartosz Buniak, Paweł Adamajtis, Rafał Szymura, Michał Szalacha i libero Adam Kowalski. W drugiej siedmiu pozostałych zawodników, wśród nich dwójka Ukraińców i Łukasz Polański. Ten ostatni zagrał również przeciwko Effectorowi i okazuje się, że wbrew temu, co mówiono zaraz po zakończeniu ostatnich rozgrywek (miał się przenieść do Kielc), zostaje w AZS-ie na kolejny sezon.W czwartkowym sparingu korzystnie zaprezentował się Rafał Szymura, a wśród zmienników wyróżniali się Adrian Szlubowski i ukraiński przyjmujący Mykoła Moroz. Wśród rywali zagrał, jeszcze w minionym sezonie związany z AZS-em, libero Jakub Bik oraz dwójka wychowanków częstochowskiego Norwida – Jakub Nowosielski, Kamil Maruszczyk.

W sobotę AZS wyjedzie do Kępna, gdzie w pokazowym meczu zagra z PGE Skrą Bełchatów. Tydzień później wystąpi w Murowanej Goślinie, w Memoriale Arkadiusza Gołasia.

AZS Częstochowa – AGH Kraków 3:1
(25:18, 25:23, 25:19, 20:25)

Składy zespołów:
AZS Częstochowa: Kowalski, Wawrzyńczyk, Buniak, Adamajtis, Szymura, Szalacha, Kowalski (libero) oraz Buczek, Szlubowski, Moroz, Grebeniuk, Polański, Janus i Ociepka (libero)
AZS AGH Kraków: Adamski, Fornal, Mordyl, Żakieta, Surma, Kania, Bik (libero) oraz Nowosielski, Maruszczyk, Gajdek, Dudziński, Ściślak, Błądziński i Wroniecki (libero)

źródło: czestochowa.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved