Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Drugi dzień zmagań na turnieju w Montreux

Drugi dzień zmagań na turnieju w Montreux

W drugim dniu turnieju w Montreux zwycięstwo w grupie A odniosły Turczynki, które pokonały 3:1 reprezentację Chin. Po raz pierwszy na parkiet w grupie B wyszły Holenderki oraz Tajlandki i początek okazał się dla nich bardzo dobry. Holandia pokonała bez problemu 3:0 Szwajcarię, z kolei Azjatki wygrały po tie-breaku z reprezentacją Serbii.

W jedynym rozegranym w środę meczu grupy A w Montreux siatkarki Chin po wczorajszym triumfie z Brazylią przegrały dość niespodziewanie z Turcją 1:3. Dla Turczynek, które bronią tytułu sprzed roku, była to pierwsza wygrana w turnieju. W pierwszym secie turecki zespół od stanu 20:20 świetnie rozegrał końcówkę i wygrał do 21. W drugiej partii z bardzo dobrej strony pokazała się z kolei Xiangyu Gong, która poprowadziła swój zespół do wygranej i Chinki wyrównały stan spotkania. W kolejnych dwóch setach jednak znów górą były Turczynki, w których składzie wyróżniały się Hande Baladin oraz Polen Uslupehlivan.

Chiny – Turcja 1:3
(21:25, 25:15, 19:25, 15:25)

Chiny: Xiangyu Gong (20), Xiaoya Zhang (12), Liyi Chen (10), Xiaotong Liu (4), Di Yao (2), Ning Wang (2), Mengjie Wang (libero) oraz Yixin Zheng (9)
Turcja: Baladin (20), Akman (14), Uslupehlivan (11), Kalac (5), Onal (3), Aydemir (1), Dalbeler (libero) oraz Yildirim (7), Yurtdagülen (6), Aydinlar (2), Durul i Yilmaz

Tabela gr. A
1. Belgia         1   3 pkt. 3:1
2. Chiny          2   3 pkt. 4:3
3. Turcja         2   3 pkt. 4:4
4. Brazylia     1   0 pkt. 0:3

W grupie B środowa rywalizacja rozpoczęła się od meczu Szwajcarii z Holandią, dla której był to pierwszy mecz w turnieju. W pierwszej partii gospodynie stawiały zaciekły opór, głównie za sprawą świetnie dysponowanych Laury Kunzler i Mai Storck. Holenderki w końcówce jednak przechyliły losy seta na swoją korzyść. W drugim secie pomarańczowe wręcz zdemolowały rywalki, pozwalając im na zdobycie zaledwie 9 punktów, co było sporym rozczarowaniem dla miejscowych kibiców. W trzeciej partii Holenderki również miały przewagę mimo kontuzji jednej z liderek – parkiet musiała opuścić Judith Pietersen. Piłkę meczową wykorzystała Anne Buijs wprowadzona wcześniej na boisko z ławki rezerwowych i Holenderki wygrały tego seta do 19 i całe spotkanie 3:0.

W drugim meczu po raz pierwszy w hali w Montreux pokazał się zespół Tajlandii i od razu zanotował wygraną z groźnym zespołem serbskim. Mecz rozpoczął się dobrze dla Serbek, które mając sporą przewagę, wygrały pierwszego seta do 16. W drugiej partii do głosu jednak doszły siatkarki z Tajlandii. Skutecznie w ataku grały Pleumjit Thinkaow i Malika Kanthong i poprowadziły swój zespół do wygranej 25:19. Również w trzeciej partii Serbki nie mogły znaleźć recepty na tajską obronę i po zwycięstwie do 21 Tajlandia wyszła na prowadzenie. W czwartym secie Serbki jednak doprowadziły do wyrównania, głównie dzięki skutecznej grze Anji Bjelicy i o wygranej miał decydować tie-break. W nim minimalnie lepsze okazały się Azjatki i zapisały na swoim koncie pierwszą wygraną w turnieju.

Szwajcaria – Holandia 0:3
(22:25, 9:25, 19:25)

Szwajcaria: Storck (15), Lengweiler (9), Künzler (6), Schottroff (5), Girard (2), Trösch, Deprati (libero) oraz Boillat i Wassner
Holandia: Pietersen (14), Steenbergen (12), Koolhaas (12), Luttikhuis (7), Diemkoudre (6), Stoltenborg (2), Schoot (libero) oraz Buijs (3), Knip i Bongaerts

Serbia – Tajlandia 2:3
(25:16, 19:25, 21:25, 25:20, 13:15)

Serbia: Bjelica (20), Popović (15), Busa (14), Molnar (7), Savić (7), Mirković (1), Cebić (libero) oraz Malagurski (14), Radenković (4), Popović (libero) i Djerisilo
Tajlandia: Thinkaow (19), Kanthong (19), Kongyot (17), Nuekjang (1), Guedpard, Moksri, Sanitklang (libero, 1) oraz Bamrungsuk (11), Kokram (8), Tomkom (1) i Pannoy (libero)