Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Druga wygrana Polek z Czeszkami w meczu towarzyskim

Druga wygrana Polek z Czeszkami w meczu towarzyskim

fot. Klaudia Piwowarczyk

Podopieczne Jacka Nawrockiego pokonały po raz drugi w towarzyskim spotkaniu reprezentację Czech. Tym razem biało-czerwone wygrały 3:1. Po dwóch wygranych setach do głosu doszły Czeszki, ale w kolejnym górą były Polki i w dobrych nastrojach udadzą się na mecze Ligi Narodów.

Pierwszy punkt zapisały na swoim koncie Polki, kończąc atak z prawego skrzydła i błyskawicznie tym samym odpowiedziały rywalki. To one wykorzystując dwie piłki przechodzące, wyszły na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Autowy atak Michaeli Mlejnkovej pozwolił zbliżyć się biało-czerwonym, stan rywalizacji wyrównał blok Martyny Grajber (6:6). Obie drożyny nie próżnowały w tym elemencie (9:8), Czeszki raz po raz wyrzucały swoje ataki w aut (9:11), natomiast nawet te bardziej chaotyczne akcje padały łupem ekipy znad Wisły (15:11). Czeszki mozolnie zaczęły odrabiać swoje straty i po kontrataku z lewej flanki złapały kontakt punktowy (17: 18). Ten stan nie trwał długo, kontrą z VI strefy odpowiedziała Emilia Mucha (21:18) i czeski zespół ponownie zaczął mylić się w ofensywie (19:23). W końcówce w sytuacyjnych akcjach to jednak podopieczne Zdenka Pommera radziły sobie lepiej (22:23) i dopiero atak Moniki Bociek dał polskiej kadrze piłkę setową (24:22). Biało-czerwone nie zwlekały i premierową partię akcję zakończyły blokiem.Na początku kolejnej odsłony lepiej radziły sobie przyjezdne (4:2), ale kiedy długą akcję obiciem bloku skończyła Mucha, na tablicy wyników pojawił się remis po 6. Gra się wyrównała i dopiero podwójny blok biało-czerwonych pozwolił im wyjść na minimalne prowadzenie (9:8). Przy serwisach Malwiny Smarzek ekipa Jacka Nawrockiego powiększyła zaliczkę do trzech oczek (13:10). Dynamiczny atak Kateriny Holaskovej ze środka pozwolił ponownie nawiązać kontakt punktowy i po autowym ataku stan rywalizacji znów się wyrównał. Polki miały problem z ofensywą, co skrzętnie wykorzystywały przeciwniczki (16:14). Sytuacja była bardzo dynamiczna i pomyłka w drużynie gości poskutkowała jednym oczkiem przewagi biało-czerwonych (18:17), a tę podwyższyła Agnieszka Kąkolewska, na prawym skrzydle nie zawodziła natomiast Smarzek (20:17). Nie była to jednak bezpieczna zaliczka (20:20), ale atak Smarzek dał jej ekipie piłkę setową, a zbicie z obiegnięcia Gabrieli Polańskiej zakończyło drugą cześć meczu.

Początek trzeciej części spotkania należał zdecydowanie do Czeszek, którym sprzyjało także szczęście i… taśma (10:5). To one o wiele pewniej grały w ataku, a z tym problemy miały siatkarki znad Wisły. Czeski team nie zwalniał ręki w ofensywie, natomiast po polskiej stronie nie brakowało nieporozumień i błędów (10:17). Kiwką popisała się Katerina Valkova, asa serwisowego dołożyła natomiast Veronika Struskova (20:12). Polkom udało się odrobić część strat (16:22), jednak dwie kolejne akcje padły już łupem przyjezdnych (24:16) i zagranie Mlejnkovej było ostatnim w tym secie.

Tym razem to biało-czerwone nadawały ton wydarzeniom na początku seta i po bloku Muchy prowadziły już 5:1. Kolejna „czapa” i udane akcje powiększyły przewagę drużyny Jacka Nawrockiego (10:3) i jego siatkarki wyraźnie dominowały na siatce (13:4). W końcu zespół z Czech popisał się serią (7:13), na prawej stronie swoje akcje kończyła Gabriela Kopacova (8:14). Polki nie zwalniały tempa, choć oba zespoły dobrze radziły sobie w defensywie, wyraźnie więcej prostych błędów popełniały siatkarki z Czech (10:19). Olivia Różański pewnym atakiem po skosie dała swojej drużynie kolejne oczko (22:10), by chwilę potem zostać upolowaną zagrywką Sarki Sloufovej (22:12). Potem biało-czerwone miały problemy z serwisem Evy Hodonkovej i dopiero akcja Moniki Bociek dała gospodyniom piłkę meczową (24:17). Zespół trenera Pommera obronił dwie z nich, ale po autowej zagrywce Holaskovej ostatni sprawdzian Polek przed Ligą Narodów dobiegł końca.

Polska – Czechy 3:1
(25:22, 25:22, 17:25, 25:19)

Składy zespołów:
Polska: Polańska (6), Alagierska (5), Pleśnierowicz (2), Mucha (12), Grajber (3), Smarzek (21), Witkowska (libero) oraz Nowicka, Kąkolewska (6), Różański (1), Bociek (2), Mędrzyk (1), Twardowska (4)  i Stenzel (libero)
Czechy: Kossanyiova (10), Valkova (3), Mlejnkova (12), Struskova (5), Toufarova (4), Holaskova (11), Dostalova (libero) oraz Hodanova (2), Trnkova, Sloufova (1), Kopacova (4), Nova (4), Orvosova (4) i  Vankova  (libero)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved