Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Druga porażka Developresu Rzeszów

Druga porażka Developresu Rzeszów

Developres SkyRes Rzeszów uległ wicemistrzyniom Rumunii Volei Alba Blaj 1:3 w swoim drugim meczu w 6. Międzynarodowym Turnieju o Puchar Firmy Developres. W innym sobotnim meczu Dresdner SC pokonał Eczacibasi Stambuł 3:2.

Rzeszowianki przegrały już drugi swój mecz w tym turnieju, ale nie muszą się wstydzić swojego występu. Mocno postawiły się ekipie z Rumunii, która w poprzednim sezonie została wicemistrzem Ligi Mistrzyń. Co prawda drużyna z Transylwanii nie ma już w składzie Kubanki Clager, która stanowiła o jej sile, ale nie brak tam klasowych zawodniczek. Developres na wygraną w pierwszym secie odpowiedział tym samym w kolejnym.

Niestety im dalej w las, tym rzeszowianki spisywały się nieco gorzej. W dołek wpadły w połowie trzeciego seta. Po wyrównanym początku nagle zacięły się, oddając co chwila po kilka punktów z rzędu rywalkom. Rumunki nie zastanawiały się i wykorzystały słabsze przyjęcie Developresu. Mało optymistyczny był też set numer cztery. Przyjezdne prowadziły już 7:1, ale Developres poderwał się i omal nie dopadł rywalek. Podobnie było kilka minut później, gdzie zanotował nawet remis po 18. Niestety w końcówce lepsze okazały się Rumunki.

Developres SkyRes Rzeszów – Volei Alba Blaj 1:3
(22:25, 25:21, 19:25, 21:25)

Dresdner SC – Eczacibasi Stambuł 3:2
(27:25, 17:25, 27:25, 18:25, 15:13)

źródło: nowiny24.pl