Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Druga libero BKS-u z zespołu juniorek

Druga libero BKS-u z zespołu juniorek

fot. bks.bielsko.pl

Klaudia Kubacka będzie druga libero w BKS-ie Bielsko-Biała w nadchodzącym sezonie. 17-letnia siatkarka ma się uczyć dorosłej siatkówki do Pauliny Maj-Erwardt, do tej pory występowała w młodzieżowych zespołach bialskiego klubu.

Klaudia Kubacka to 17-letnia zawodniczka, wychowanka bialskiego klubu, której talent został bardzo szybko zauważony przez bielskich szkoleniowców. W krótkiej jeszcze przygodzie z siatkówką Klaudia może pochwalić się już kilkoma sukcesami w siatkówce młodzieżowej. Dwukrotnie była srebrną i raz brązową medalistką mistrzostw Śląska z BKS-em Stalą Bielsko-Biała. W 2017 roku zdobyła złoty medal mistrzostw Śląska szkół gimnazjalnych, a także wraz z kadrą Śląska wystąpiła na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie została wybrana najlepszą broniącą turnieju. Nagród indywidualnych Klaudia Kubacka ma jednak więcej, choć grając na pozycji libero, wcale o to nie jest łatwo. Była wybierana MVP kilku turniejów, m.in. Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek o Puchar Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda, który pod koniec 2017 roku odbył się w hali BKS „Stal”.Bardzo się cieszę, że po wielu latach gry w młodzieżowych drużynach Bialskiego Klubu Sportowego w przyszłym sezonie będę miała możliwość występowania w seniorskiej drużynie. Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt reprezentowania barw naszego klubu. Uważam, że to wielka szansa na podniesienie moich umiejętności i postaram się dać z siebie wszystko. Mam nadzieję, że przyszły sezon będzie dla nas przełomowy i razem z dziewczynami pokażemy bielskim kibicom siatkówkę na wysokim poziomie – mówi młoda libero BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała.

– Klaudia dzięki swojej ciężkiej pracy i uporowi zasłużyła na to, żeby w przyszłym sezonie wystąpić w pierwszej drużynie. Obserwujemy ją już kilka lat i uważam, że jest to odpowiedni moment, żeby spróbowała swoich sił w dorosłej siatkówce, tym bardziej że w tym roku będzie miała się od kogo uczyć, bo na swojej pozycji będzie rywalizować z Pauliną Maj-Erwardt – przyznał trener Bartłomiej Piekarczyk.Wielkie brawa również dla trenerów naszych grup młodzieżowych, którzy prowadzili Klaudię do tej pory, bo wykonali świetną pracę, która teraz procentuje – dodał szkoleniowiec BKS-u.

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved