Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dresdner SC najlepszy na turnieju w Szamotułach

Dresdner SC najlepszy na turnieju w Szamotułach

W Szamotułach odbył się turniej towarzyski z udziałem dwóch drużyn z Orlen Ligi, niemieckiego Dresdner SC oraz czeskiego Agelu Prostejov. Najlepszy okazał się reprezentant Bundesligi, który wygrał wszystkie swoje spotkania. Na drugim miejscu uplasowały się wrocławianki, MKS był trzeci, a mistrzynie Czech zajęły ostatnie miejsce.

Polskie zespoły zmierzyły się ze sobą już pierwszego dnia turnieju. Skuteczne zagrywki dąbrowianek, a szczególnie Michy Hancock, pozwoliły rywalkom na objęcie wysokiego prowadzenia już w początkowej części pierwszej partii. Ataki Impelek były albo autowe, albo często blokowane. Gdy tablica wyników pokazała 18:22, wydawałoby się, że wynik pierwszej partii jest już wszystkim znany. Wtedy blok Agnieszki Kąkolewskiej dał jednak impuls Impelkom do dalszej walki, która zakończyła się wynikiem 25:23. Początek drugiej partii był mocno remisowy, a żadna z drużyn nie chciała dać tej drugiej choć na chwilę większego niż dwupunktowe prowadzenie. Na nieszczęście wrocławianek w polu serwisowym dąbrowianek znalazła się Micha Hancock, która skutecznie powiększyła przewagę, celnie serwując. Kłopoty Impelek w przyjęciu uniemożliwiły im walkę na siatce, efektem czego przegrały tę partię do 17. Bardzo podobny do drugiej partii był set trzeci. Tym razem jednak dąbrowiankom nie wystarczyła celna zagrywka, bowiem Impelkom udało się odrobić straty, a opanowanie w końcówce pozwoliło na wygranie seta na przewagi do 24. O sile Impela stanowiła w tym secie dobrze dysponowana Carolina Costagrande, która w ciężkich chwilach pomogła Katarzynie Skowrońskiej-Dolacie. Wyraźnie podłamane siatkarki z Dąbrowy na początku czwartej odsłony były cieniem tych zawodniczek, które widzieliśmy wcześniej. Niemniej wraz z rozwojem sytuacji nabierały rozpędu i mimo wysokiego prowadzenia Impelek doprowadziły do remisu. Wtedy wszystko w swoje ręce wzięła Katarzyna Skowrońska-Dolata i wspomagana blokiem Agnieszki Kąkolewskiej zakończyła zmagania w pierwszym meczu turnieju SGB Samsung Supercup Szamotuły 2015. Dresdener SC pewnie wygrał 31 z Agelem Prostejov.

Niemiecki zespół okazał się nie do pokonania już do końca turnieju. Mimo przegranego pierwszego seta pokonał 3:1 MKS Dąbrowa Górnicza, a w niedzielę w takim samym stosunku wygrał z Impelem Wrocław. Zarówno Impel, jak i dąbrowianki wygrały z mistrzem Czech, ale te drugie musiały się sporo napracować i pokonały Agel Prostejov dopiero po tie-breaku.

Nagrody indywidualne SGB Samsung Supercup 2015

Najlepsza libero – Julia Kovářová (VK Agel Prostejov)

Najlepsza rozgrywająca – Micha Hancock (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

Najlepsza przyjmująca – Gina Mancuso (Dresdner SC)

Najlepsza atakująca – Katarzyna Skowrońska-Dolata (Impel Wrocław)

Najmłodsza zawodniczka turnieju – Agnieszka Kąkolewska (Impel Wrocław)

Wyróżnienie organizatorów – Kamila Ganszczyk (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

Wyróżnienie organizatorów – Laura Dijkema (Dresdner SC)

Najsympatyczniejsza zawodniczka wybrana przez kibiców – Katarzyna Skowrońska-Dolata (Impel Wrocław)

źródło: impelwroclaw.pl, inf. własna, mks.dabrowa.pl