Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Drażen Luburić: Wykorzystałem swoją szansę

Drażen Luburić: Wykorzystałem swoją szansę

fot. Katarzyna Antczak

Serbski atakujący, który miniony sezon spędził we włoskiej Serie A1 w drużynie LPR Volley Piacenza, przed nadchodzącymi rozgrywkami dołączył do ekipy brązowych medalistów PlusLigi z ubiegłego sezonu. – Myślę, że mogę się tutaj rozwinąć, mam ku temu wszelkie atuty. Przede wszystkim świetnego trenera i bardzo utalentowanych kolegów z drużyny – powiedział nowy nabytek PGE Skry Bełchatów.

Dołączyłeś do drużyny, w której od lat pierwszym atakującym jest człowiek-legenda tego klubu. Nie boisz się, że nie dostaniesz zbyt wielu szans na pokazanie swoich umiejętności?

Drażan Luburić:  Gdybym się bał, to by mnie w drużynie Skry nie było. Uważam, że mogę się tutaj bardzo dużo nauczyć i mogę wydatnie przyczynić się do osiągania dobrych wyników przez mój nowy zespół. Oczywiście nikt mi nie obiecywał miejsca w pierwszej szóstce i zdaję sobie sprawę z tego, że wygryźć Mariusza Wlazłego będzie bardzo trudno, jednakże nie załamuję rąk, tylko bardzo ciężko pracuję na to, by grać jak najwięcej.

Czy gdy byłeś młodszy, wzorowałeś na jakimś konkretnym zawodniku?– Tak. (śmiech) Nawet rozmawiałem o tym przed meczem ze Srećko Lisinacem. Dla mnie zawsze przyjemnością jest grać przeciwko Jochenowi Schöpsowi. Zazwyczaj młodzi zawodnicy w Serbii mówią o Miljkoviciu czy Atanasijeviciu jako wzorach. Nie mogę nazwać Jochena moim wzorem czy idolem, ale jego styl gry odpowiada mi najbardziej. Jego technika gry jest fantastyczna.

Fantastyczny był również w twoim wykonaniu sezon reprezentacyjny. Wygrałeś w końcu Ligę Światową…

– To było coś wyjątkowego. Skorzystałem trochę z pecha Aleksandara Atansijevicia i wskoczyłem na jego miejsce. Uważam, że spisałem się na miarę swoich możliwości. Cieszę się, że otrzymałem od trenera Grbicia taką szansę i uważam, że ją wykorzystałem. Mamy w Serbii wielu dobrych atakujących, przecież prócz Atanasijevicia i mnie są jeszcze chociażby Starović czy Dokić. Ja jednak nie mam zamiaru ustępować miejsca w kadrze narodowej.

Wracając na nasze krajowe podwórko – w piątkowym meczu z Asseco Resovią Rzeszów od drugiego seta zastąpiłeś Mariusza Wlazłego. Mimo porażki w tym spotkaniu wygraliście towarzyski turniej w Krośnie. Ma to dla ciebie jakieś znaczenie? Czy to był tylko i wyłącznie jakiś etap przygotowań do nowego sezonu?

– Zawsze lepiej jest wygrywać niż przegrywać, jednakże jak słusznie zauważyłeś, to jest tylko element przygotowań do nowego sezonu. PGE Skra Bełchatów jest drużyną bardzo przebudowaną w stosunku do minionego sezonu, a my zawodnicy cały czas szukamy na boisku wspólnego języka. Raz wygląda to lepiej, raz gorzej, ale koniec końców jak na tę fazę przygotowań uważam, że wyglądamy całkiem dobrze.

W tym spotkaniu po drugiej stronie siatki wystąpił twój reprezentacyjny kolega Marko Ivović. Znasz wszystkie jego słabe punkty?

– Wydawało mi, że tak, po czym jego drużyna wygrała, a on dostał nagrodę MVP. (śmiech) To oczywiście żart. Z Marko znamy się od kilku sezonów i wiem, jak wysokiej klasy jest to zawodnik. Bardzo się cieszę z faktu, że przyjdzie nam rywalizować w PlusLidze.

Jakie zatem wyznaczasz sobie cele na ten rok?

– Być zdrowym, grać jak najwięcej i wygrać wszystkie rozgrywki, w jakich bierzemy udział, zarówno w klubie, jak i reprezentacji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved